Biel i czerń to połączenie eleganckie i efektowne. Z pozoru dwa odległe bieguny i skrajne przeciwieństwa, połączone razem idealnie się komponują. Wzbogacone o motywy graficzne i akcenty glamour dodadzą przestrzeni łazienkowej niepowtarzalnego szyku!

Wnętrza zaaranżowane przy pomocy ciemnych, często czarnych akcentów są eleganckie i bardzo reprezentacyjne. Geometryczne podziały, które można tworzyć przy ich użyciu sprawiają, że aranżacje nabierają wyrazistego, ekspresyjnego wyrazu, a przestrzeń staje się dynamiczna i na wskroś nowoczesna.

Czarno biała łazienka [inspiracje] SPIN Opoczno

Aranżacyjne wyzwanie

Kontrastowe zestawienia kolorystyczne wymagają wyważenia proporcji i konsekwencji podczas planowania. Czerń należy do tzw. trudnych barw, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Dlaczego? W zbyt dużej ilości może znacznie zmniejszyć optycznie pomieszczenie, albo też nieprzyjemnie „przytłoczyć” cały wystrój. Jeśli umiejętnie ją wykorzystamy – dostaniemy w prezencie atrakcyjne i wyrafinowane wnętrze.

Czytaj:   Łazienka z mocnymi akcentami

 

Czarno biała łazienka [inspiracje] Sky Tower Opoczno

Czarno biała łazienka [inspiracje] Fluorescent Flower1 Opoczno

Czarno biała łazienka [inspiracje]

 

Gładkie i błyszczące płytki sprawdzą się w nowoczesnym wystroju, z kolei z matowymi możemy śmiało eksperymentować w wystroju klasycznym. Czerń lubi też barwne kontrasty, dlatego poza bielą możemy ją zestawiać z większością kolorów. Do ciemnych płytek Aranta imitujących beton świetnym uzupełnieniem będą czerwone dekoracje szklane. Natomiast dla lubiących odważne aranżacje idealna może okazać się łazienka wykończona płytkami Spin marki Opoczno – czerń, złamana intensywną żółcią, świetnie zagra z awangardowymi, geometrycznymi motywami.

Czarno biała łazienka [inspiracje] BlackWhite Opoczno1

W stronę Skandynawii

Duety czerni i bieli sprawdzają się w wielu stylistykach, jednak kontrastowe połączenia najlepiej zaprezentują się w prostych i funkcjonalnych aranżacjach w skandynawskim stylu. Charakterystyczna dla niego biel wypełni wnętrze światłem, a czarna kontrastująca, glazura doskonale je uzupełni – łazienka przestanie być monotonna, nabierze klasy i wyjątkowości.
Proste formy dodatków, często nawiązujące do wystroju loftowego, funkcjonalne oświetlenie, graficzne nadruki na płytkach, jak kwiaty w serii Fluorescent Flower, czy kropki i kraty w kolekcji Black & White – są wyznacznikami najbardziej klasycznej odsłony scandi, której minimalistyczny efekt pogłębimy dodatkowo kontrastowym zestawieniem „black and white”.

Czytaj:   Białe dodatki we wnętrzach

Czarno biała łazienka [inspiracje] Aranta Opoczno

Lekkość, prostotę i funkcjonalność skandynawskiego stylu oprzyjmy nie tylko na kolorach płytek, ale również na meblach o geometrycznych formach. Świetnie będą się tutaj komponować szare lub matowe białe meble Splendour o idealnie gładkich frontach. Do bardziej klasycznego wnętrza lepszym wyborem będą te w wykończeniu imitującym naturalne drewno, jak Metropolitan marki Opoczno.

Czarno biała łazienka [inspiracje] BlackWhite Opoczno

Więcej możliwości

Jeżeli marzymy o wnętrzu w nowoczesnym stylu, śmiało możemy pokusić się o oryginalne akcenty. Odejdźmy od powszechnie panujących standardów i postawmy na płytki ceramiczne Sky Tower, przypominające panoramę metropolii. Składają się one z kilku elementów, które ułożone razem tworzą przyciągającą wzrok, wyrazistą grafikę. Układającą się w obraz glazurę zaplanujmy na największej ścianie tak, żeby była należycie wyeksponowana. Jeśli mamy mniejszą łazienkę, dostosujmy wielkość kompozycji do metrażu i umieśćmy ją nad wanną lub pod prysznicem. Lepiej nie przesadzać ze skalą. Pamiętajmy, że łazienka to także miejsce relaksu i aranżacja płytek ma dekorować, a nie przytłaczać.

Czytaj:   Czerń i biel we wnętrzach - inspiracje

czarno biała łazienka

www.opoczno.eu

 

[g1_row]

[g1_1of1]

[g1_posts type=”recent” template=”grid_1of1″ columns=”1″ masonry=”standard” image_variant=”landscape” hide=”author,date,comments_link,summary,categories,tags” view=”standard” autoplay=”none” nav=”arrows_coins” filters=”categories,tags” load_more=”standard” term_ids=”biel” max=”2″ offset=”1″]

[/g1_posts]

[/g1_1of1]

[/g1_row]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here