Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Funkcjonalne baterie kuchenne

Na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii kuchennych? Oczywiście na wygląd. Bateria w kuchni jest widocznym sprzętem, więc to oczywiste, że wygląd ma znaczenie. Tym bardziej w domu, gdzie mamy połączoną kuchnię z salonem lub jadalnią. To, jaką baterię wybierzemy zależy więc od tego, w jakim stylu mamy urządzone mieszkanie i oczywiście od tego co nam się podoba. Przy zakupach kierujemy się często modą i nowymi trendami, ale ostatecznie warto wybrać coś, na co możemy patrzeć codziennie przez kilka lat bez poczucia, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto 🙂

Drugą ważną kwestią jest wygoda użytkowania i funkcjonalność. Ważny jest rozmiar i zasięg wylewki, gdyż musi być ona dopasowana do rozmiaru zlewozmywaka, tak by strumień wody padał na środek komory. Ważne jest to w jaki sposób uruchamia się baterię. Warto zwrócić uwagę na baterie Franke. Nam szczególnie przypadły do gustu, z uwagi na to że są jednouchwytowe i mają wyciąganą wylewkę.

Czytaj:   Polski stół: tradycyjnie nowoczesny

 

Wyciągana wylewka baterii ułatwi takie czynności jak nalewanie wody do wiadra czy mycie dużych naczyń i blach z piekarnika. Wylewka jest połączona z baterią za pomocą węża, który wyciągamy w momencie, gdy jest potrzebny. Stała wylewka jest dobrym rozwiązaniem do mniejszych zlewozmywaków jednokomorowych. Nie zabiera wiele miejsca i jest bardzo poręczna. Wśród baterii KWC ze stałą wylewką znajdziemy także innowacyjny model zdalnie sterowany. Ruchoma wylewka w bateriach KWC wyposażona jest w giętki wąż HighFlex®, który daje się łatwo wyginać we wszystkich kierunkach, a w stanie spoczynku pozostaje stabilny i powraca do oryginalnego kształtu.

Czytaj:   Pomaluj mieszkanie z aplikacją

Jeśli lubimy kolorowe akcenty w kuchni możemy zdecydować się na baterie z technologią Luminaqua® LED czyli podświetlanym strumieniem wody. By rozpocząć świetlny spektakl, wystarczy nacisnąć przycisk. Baterie KWC występują także w wykończeniu białym i czarnym. Świetnie komponują się ze zlewozmywakami z Fragranitu+ lub Tectonite® marki Franke w tych samych barwach, choć równie ciekawie wyglądają zestawione ze zlewozmywakiem ze stali szlachetnej.

Jeśli marzy nam się strefa zmywania tuż przy oknie, wybierzmy baterię podokienną KWC. By otworzyć okno wystarczy wyciągnąć baterię z blatu, a elastyczne węże pozwolą na odłożenie jej obok.

W bateriach kuchennych KWC znajdziemy również cały wachlarz innowacyjnych rozwiązań. Sensoryczne sterowanie temperaturą wody zapewnia funkcja TIPCONTROL. Dzięki czujnikom DDSA® ilość dotknięć wylewki odpowiada trzem poziomom temperatury, a każdy z nich oznaczony jest innym kolorem.

Czytaj:   Styl skandynawski od podstaw

Ochronę przez zbytnim przegrzaniem się wylewki zapewnia Touch Control, natomiast o długą żywotność naszej baterii zadba specjalna membrana uszczelniająca flexGuard™.

Na uwagę zasługują również innowacje zastosowane w sitkach baterii KWC. Sitko JET CLEAN w bateriach z funkcją prysznica zaprojektowano w taki sposób, by samo ich używanie zapobiegało osadzaniu się drobinek wapnia, które blokują przepływ wody. Technologia TAC, czyli Turn And Clean zapewni łatwe czyszczenie sitka, natomiast TAL – Turn And Lock sprawia, że jeden ruch przełącza wodę ze zwykłego strumienia na prysznic.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *