zielone dodatki

Coroczne wybory koloru roku przez Pantone przypominają obrady Rady Bezpieczeństwa ONZ. Przedstawiciele wszystkich oddziałów spotykają się w losowo wybranej europejskiej stolicy i debatują, który będzie dominował w nadchodzących 12 miesiącach. Tu nie chodzi wyłącznie o design, ale również o aspekt socjologiczny, ludzkie potrzeby i dążenia. W tym roku postawiono na zieleń.

Kolorem roku została okrzyknięta zieleń Greenery. Jako uzasadnienie Pantone podało, że jest to ożywczy kolor, korespondujący z potrzebą odkrywania nowych rzeczy, kreatywnością oraz eksperymentami. Kolor świeżych źdźbeł trawy napawa optymizmem i energią do podejmowania nowych wyzwań. To również zwrócenie się w kierunku natury i ekologii zarówno w życiu codziennym, jak również podczas projektowania wnętrz.

Czytaj:   Zielona sypialnia inspiracje

Zieleń jest silnym akcentem w wiosennej kolekcji home&you. Energetyzujące gadżety kuchenne, elementy aranżacji salonu, czy może detal kolorystyczny w sypialni? Tej wiosny budzimy odważnie łączymy style i barwy tworząc eklektyczne połączenia godne prawdziwych indywidualistów.

Wiosenne ożywienie

Poczuj atmosferę wiosennego pikniku w otoczeniu zielonej natury budzącej się do życia po zimowym uśpieniu. Zielone kieliszki, kubki, podkładki pod talerze, czy wreszcie cała gama utensyliów kuchennych doda charyzmy codziennemu gotowaniu. W tym zakresie warto przyjrzeć się ofercie z katalogu We Love Brands, w której znalazły swoje miejsce produkty marek obcych, m.in. Joseph Joseph oraz Koziol, stawiające na praktyczny design. Oczywiście zgodnie z trendem, wiele z nich jest w kolorze zielonym.

Czytaj:   Kolory w mieszkaniu - pokoloruj swój świat

Szczęśliwe sny

Zielony to kolor koniczyny, symbolu szczęścia. Motyw ten znalazł się na pościeli Trefl, w której ponoć śni się wyłącznie szczęśliwe sny. Ale najlepiej sprawdzić to samemu. Pościel doskonale sprawdzi się w towarzystwie miękkiej zielonej narzuty oraz zielonych poduszek.

Sypialnia to również doskonałe miejsce dla lampionów. Podążając trendem Pantone koniecznie muszą być zielone.

Czytaj:   Kolorowy dywan: 7 ciekawych projektów wnetrz

Skuś się na zielone dodatki, które poprawią Ci humor, dodadzą energii i sprawią, że najbliższe domowe otoczenie stanie się bardziej przyjazne i komfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here