Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Kolor w kuchni ma znaczenie

Jeśli do tej pory w Twojej kuchni królowała biel lub naturalne drewno, to czas na zmiany. Kolorowe serce domu rozweseli, pozwoli odzyskać dobry nastrój i zachwyci gości.

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Czerwony – mobilizuje do działania, pomarańczowy – pobudza aktywność mózgu, żółty – wspomaga logiczne myślenie, niebieski – działa uspokajająco, fioletowy – łagodzi stres, a zielony przynosi spokój oraz harmonię. Dowiedz się, jaki kolor pasuje do Twojej kuchni.

Kuchnia nowoczesna i klasyczna w modnych kolorach

W nowoczesnych wnętrzach dobrze wyglądają kontrastowe zestawienia albo tradycyjne połączenia bieli i szarości przełamane kolorowymi dodatkami. Można pozwolić sobie na intensywne, a nawet krzykliwe barwy. W kuchniach klasycznych sprawdzą się zarówno nasycone kolory, które podkreślą stylowy wystrój, jak i pastele, które dodadzą lekkości.

W dobieraniu odpowiedniej barwy, oprócz jej wpływu na samopoczucie oraz charakteru wnętrza, trzeba wziąć pod uwagę również wielkość pomieszczenia – im jest mniejsze, tym lepiej sprawdzają się w nim jaśniejsze kolory. Natomiast w przestronnej kuchni można odważniej zastosować ciemniejsze odcienie – radzi Ilona Szajkowska, redaktor naczelna „Czterech Kątów”. – Pamiętajmy, że kolorowa kuchnia nadaje oryginalny styl całemu mieszkaniu. Dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie wybranego koloru także w innych pomieszczeniach, na przykład w formie dodatków. Wtedy całe wnętrze będzie spójne i harmonijne – dodaje.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *