Gdy decydujemy się na zakup mieszkania w tak dużym mieście jak Warszawa, kluczowy jest wybór odpowiedniego miejsca. Dzielnic jest dużo i każda z nich ma swoje zalety. Sprawdźmy, gdzie żyje się najlepiej i dlaczego.

Wybór odpowiedniej dzielnicy nie jest uniwersalną decyzją, a powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji każdej osoby. W zależności od tego, czy zamierzamy kupić mieszkanie tylko dla siebie, dla pary, czy dla całej rodziny powinniśmy kierować się innymi czynnikami.

Oczywiście należy mieć również na uwadze fakt, że ceny mieszkań w najbardziej prestiżowych dzielnicach takich jak Środmieście, Mokotów czy Ochota są wyższe niż w miejscach położonych zdecydowanie dalej od centrum. Może okazać się jednak, że pomimo nieco większej odległości ze względu na bardzo dobrą komunikację miejską lepszą decyzją będzie wybór tańszej dzielnicy.

Czytaj:   Styl glamour w nowoczesnym mieszkaniu

„Oferta mieszkań na sprzedaż w Warszawie jest bardzo szeroka, również pod względem lokalizacji. Powszechnie przyjęło się myślenie, że im bliżej centrum, tym lepiej dla każdego. Obecnie, ze względu na bardzo dobrą komunikację, w tym 2 linię metra, bardziej korzystne mogą okazać nieco oddalone od ścisłego centrum miejsca. Do pracy dojedziemy w bardzo podobnym czasie, ale za nowe lokum o takim samym metrażu niejednokrotnie zapłacimy nawet kilkadziesiąt tysięcy mniej.” – powiedział specjalista z firmy http://ronson.pl/.

Można jednak wyróżnić kilka dzielnic pod względem rozbudowania infrastruktury oraz dostępu do najważniejszych punktów.

Czytaj:   Francja u stóp z Mesmetric

W przypadku singli lub par najlepszy wydaje się być Mokotów. Przede wszystkim ze względu na największą ilość ścieżek rowerowych, wiele terenów zielonych, szybki dostęp do instytucji kultury, jak kina itp. Podobna sytuacja jest w przypadków Żoliborza i Śródmieścia. W większości przypadków decydować będzie koszt mieszkania, więc warto mieć na uwadze, że chociażby mieszkania na Śródmieściu w większości wypadków są najdroższymi w całej stolicy.

W takim razie, w jakie rejony Warszawy powinny kierować się rodziny z dziećmi? Tutaj przede wszystkim ważne są takie względy logistyczne jak bliskość szkół, przedszkoli oraz placów zabaw. Najwięcej jest ich na Ochocie, Mokotowie oraz Żoliborzu. Najmniej natomiast na Wilanowie oraz Pradze Północ, gdzie zapotrzebowanie często jest większe niż liczba miejsc w szkołach.

Czytaj:   Stolik kawowy - żywica i drewno

W przypadku osób starszych liczy się głównie spokój, bezpieczeństwo oraz dostęp do punktów opieki medycznej oraz aptek. Dobrym wyborem jest dzielnica Wesoła, która z jednej strony oddalona jest od centrum o kilkanaście kilometrów, ale z drugiej idealna dla osób ceniących sobie wymienione aspekty.

Jak widać do wyboru mamy naprawdę wiele miejsc ciekawych pod wieloma względami. Poza wymienionymi aspektami warto mieć również na uwadze potencjalny rozwój wielu miejsc. Może okazać się bardzo opłacalny zakup mieszkania w dzielnicy, która bardzo dynamicznie rozwija się. Cena mieszkania będzie niższa, a po niedługim czasie nie odczujemy większych różnic względem droższego lokum.

[nokaut-offers-box url=’/pudelko/’]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here