Świąteczny stół to cichy bohater Bożego Narodzenia – to własnie przy nim spotkamy się w te wyjątkowe dni, żeby składać życzenia, dzielić się opłatkiem i zjadać przysmaki w 12 odsłonach. Jego wygląd również musi oddawać podniosłość chwil, w czym pomogą przepiękne, nastrojowe i przede wszystkim pomysłowe dekoracje.

Na początek odrobina…mroku. Świąteczny styl w wydaniu minimalistycznym zaskakuje dużą ilością czerni, przełamanej srebrem i bielą zastawy. Efekt nie byłby kompletny, gdyby nie drewniany blat stołu, widoczny w całej okazałości dzięki rezygnacji z obrusa.

Czytaj:   Świąteczne dekoracje: wieniec inny niż wszystkie

swiateczny-stol-8-digsdigs

Minimalistycznie i po skandynawsku – czerwień, biel i motyw wycinanek nie pozostawiają wątpliwości, jaka stylistyka zdominowała świąteczny stół. Wśród dekoracji dominują świece, a w wazonie zamiast igliwia znalazły się kwiaty.

skandynawski-stol-furnish-ga

Złoto i srebro się gryzą? Niv bardziej mylnego, a ten świąteczny stół na to najlepszym dowodem. Srebrzyste szyszki pięknie współgrają ze złocistą zastawą, a połączenie stalowych odcieni neutralizuje kremowy bieżnik i szary blat stołu.

swiateczny-stol-6-dwellinggawker-com

Miłośnikom gry ze świątecznymi konwencjami do gustu powinien przypaść ten stół. Biało-czarny z intensywnie żółtymi akcentami i oszczędnie zdobiony będzie wyglądał świetnie w nowoczesnym pomieszczeniu.

Czytaj:   Białe meble w wydaniu glamour

bloglovin-com

Natura zawitała na świąteczny stół. Kawałki drewna i szyszki na białym obrusie nawiązują do koloru zastawy ozdobionej gwiazdami, a świecie dodają aranżacji przytulnego charakteru.

swiateczny stol 4)30smagazine_wordpress_com

Klasyka i elegancja – świąteczny stół, który widzicie poniżej zadowoli fana tradycji. jasne barwy, piękna zastawa, jemioła i bombki na talerzach to prosty i efektowny sposób na świąteczną dekorację.

minimalisti_com

Równie łatwe jest stworzenie choinkowego lasu na środku stołu. W jego centrum wyrosły złote i czerwone drzewka, pilnowane przez białe renifery. Drogę oświetlają im świece w imponujących świecznikach.

Czytaj:   Alternatywna choinka: 10 pomysłów

swiateczny stol 1_diy-enthusiasts

Świąteczny stół „na bogato musi być złoty. Z aranżacji bije przepych, podkreślany mnogością drobiazgów i bibelotów. Niezwykle efektowna jest sama zastawa, ze szczególnym uwzględnieniem bogato zdobionych sztućców oblanych złotem. I właśnie takich świąt, bogatych w radosne chwile i przemiłe spotkania, życzymy Wam z okazji Bożego Narodzenia 🙂

swiatecvzny-stol-deavita-com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here