Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Sprzedaż mieszkania – z pośrednikiem czy bez?

Sprzedaż mieszkania pozornie należy do rzeczy prostych, tak jednak nie jest. Ze sprzedażą nieruchomości wiąże się wiele stresu oraz niebezpieczeństw, szczególnie dla osób, które nie mają styczności z obrotem nieruchomościami. Zastanawiając się nad pośrednikiem przy sprzedaży mieszkania trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy znamy się na rynku i czy wiemy jak bezpiecznie przeprowadzić transakcję.

Sprzedaż mieszkania bez pośrednika

Sprzedając mieszkanie możemy wybrać opcję bez udziału pośrednika. Warto dowiedzieć się jakie ma to zalety oraz wady, oraz jak naprawdę wygląda sprzedaż nieruchomości bez udziału osób trzecich.

Zaczynając swoją przygodę ze sprzedażą pierwszą rzeczą jaką musimy wykonać jest zapoznanie się z rynkiem nieruchomości. Nie ma gorszej rzeczy niż działanie pod wpływem presji czasu. Dlatego warto odpowiednio wcześniej poznać rynek, aktualne ceny i wymogi potencjalnych nabywców. Sprawdzenie tych rzeczy jest tak naprawdę najważniejsze, ponieważ w grę mogą wchodzić kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Przy sprzedaży mieszkania musisz wykazać się cierpliwością. Każdego dnia będą do Ciebie dzwonić potencjalni kupcy z różnymi pytaniami na temat Twojej nieruchomości. Będą to pytania o cenę oraz jej możliwe negocjacje, lokalizację, szczegóły związane z wnętrzem mieszkania i inne. W większości telefonów zadawane pytania się powielają, dlatego cierpliwość jest tak ważną kwestią. Kiedy w końcu znajdzie się osoba zainteresowana Twoim mieszkaniem to czy wiesz jakie ma prawdziwe intencje? Tak naprawdę wpuścisz do siebie obcą osobę. Jest to duże ryzyko, które podejmujesz decydując się na sprzedaż mieszkania na własną rękę.

Kolejną ważną kwestią są problemy finansowe – jak bezpiecznie przeprowadzić transakcję, jakie podatki trzeba opłacić z tytułu sprzedaży mieszkania, jaka jest ich wysokość? Decydując się na sprzedaż bez pośrednika o wszystkie te rzeczy musisz zadbać właśnie Ty.

Jeżeli przeraża Cię wszystko co jest związane ze sprzedażą nieruchomości to zastanów się nad pośrednikiem.

Sprzedaż mieszkania z pośrednikiem

Sprzedaż nieruchomości z pośrednikiem może przynieść dla Ciebie wiele korzyści, dlatego warto zastanowić się właśnie nad taką formą sprzedaży. Jeżeli zdecydujesz się już na pośrednictwo przy sprzedaży to koniecznie sprawdź czy ta osoba jest zapisana do Centralnego Rejestru Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, dzięki czemu dowiesz się czy ta osoba ma uprawnienia do wykonywania swojego zawodu i czy posiada odpowiednią licencję.

Pośrednik bierze na siebie całą odpowiedzialność związaną ze sprzedażą. Oznacza to tyle, że nie musisz się już martwić dużą ilością telefonów z tymi samymi pytaniami, a podczas oględzin mieszkania przez obce osoby będzie obecny również pośrednik. Zajmuje się on też kwestią reklamową, czyli zrobieniem jakościowych zdjęć oraz wystawieniem oferty na portalach sprzedażowych jak i na stronie agencji oraz wszystkimi sprawami formalnymi.

Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu, nerwów i będziesz mieć pewność, że transakcja przebiegnie pomyślnie i bezpiecznie.

Sprzedaż mieszkania z pośrednikiem czy bez?

Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie i do tego czy jesteś w stanie podjąć ryzyko związane ze sprzedażą mieszkania na własną rękę. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie i nie chcesz zajmować się kwestiami sprzedażowymi to rozważ opcję sprzedaży z pomocą pośrednika.

 

 

 

MS
Więcej na: http://jejnieruchomosc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *