Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Sypialnia: jaki materac wybrać?

Jeśli urządzasz swoją sypialnię od podstaw lub chcesz dokonać rewolucji w swoim mieszkaniu nie zapomnij o tym, by dobrze przemyśleć zakup materaca. Odpowiedni wybór zapewni Ci komfortowy sen, którego efektem będzie dobre samopoczucie, ale również zdrowy kręgosłup. Jeśli chcesz wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego materaca, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Rozmiar materaca ma znaczenie

Pierwsza rada: Jeżeli śpisz sam to materac wybierz tylko z myślą o sobie i o tym czego od niego oczekujesz. Jeśli jednak śpisz z partnerem, to o nich także trzeba pomyśleć i znaleźć rozwiązanie optymalne dla wszystkich użytkowników. W tym przypadku do wyboru istnieją dwie opcje. Jedno łóżko i dwa materace to dobry pomysł dla tych par, których waga diametralnie się różni lub jeśli preferujecie różną twardość podłoża. Wspólny materac z kolei to opcja właściwa dla par o podobnej masie ciała. Jeśli wybierzecie odpowiedni materac, np. ze sprężynami Multipocket, nie musicie się martwić o to, że będziecie odczuwać ruchy swojego partnera w czasie snu. Dzięki wysokiej elastyczności punktowej efekt tzw. falowania jest zredukowany do minimum, dzięki czemu możecie spać bez obaw o wybudzanie się.

Czytaj:   O czym warto pamiętać planując remont sypialni

Druga rada: Wybierając materac dla dwóch osób należy pamiętać, że minimalny rozmiar to 140×200 cm. Mniejsze materace będą ograniczały swobodę ruchów śpiącym i mogą doprowadzić do upadku z łóżka. Materace dla jednej osoby z kolei powinny mieć wymiar nie mniejszy niż 80×200 cm. Kolejnym wartym uwagi aspektem jest dobór rozmiaru materaca względem ramy łóżka – oczywiście nie może on być ani za duży, ani za mały. Zbyt duży materac wciśnięty w stelaż na siłę będzie się odkształcał przy okazji tracąc swoje właściwości, zaś materac zbyt mały pozostawi szczeliny, w których będzie gromadził się kurz.

Twardość materaca – fakty i mity

Miękki materac jest niezdrowy dla kręgosłupa i powinien być twardy jak deska – to mit, o którym można usłyszeć bardzo często, tymczasem twardość materaca zależy od indywidualnych preferencji śpiącego, a konkretniej od jego wagi, wieku oraz stanu zdrowia. Zbyt miękki materac powoduje nienaturalne wygięcie się kręgosłupa, jego ból oraz problemy z oddychaniem. Zbyt twarde podłoże zaś to źródło skurczów i drętwienia mięśni, a także uciskania naczyń krwionośnych – nie jest on więc dedykowany osobom starszym. Prawidłowo dobrany materac ma stabilnie podtrzymywać ciało, dostosowując się do jego naturalnych krzywizn. Jeżeli nie możesz zdecydować się jaką twardość powinien mieć Twój materac, koniecznie zapoznaj się z ofertą materacy SleepMed – marki, w powstaniu której miał udział światowy lider w produkcji materacy Hilding Anders. Dzięki innowacyjnemu podejściu i prawie 100-letniemu doświadczeniu koncern ten stworzył produkty, spośród których każdy znajdzie odpowiedni materac dla siebie. Skąd ta pewność? Otóż każdy z modeli posiada rzadko spotykaną na rynku możliwość samodzielnej regulacji twardości – wystarczy odwrócić materac lub/i przełożyć ruchomą warstwę pianki na drugą stronę wkładu, by móc cieszyć się 4 powierzchniami różniącymi się między sobą poziomem twardości oraz odczuwanym komfortem. Taka dowolność to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią zmiany oraz dla tych, które posiadają wysokie oczekiwania względem wygody podczas snu.

Czytaj:   Home, sweet home

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wysokość materaca dla niektórych nie ma żadnego znaczenia – obojętne im to, czy jest niski czy wysoki, przede wszystkim ma być wygodny. Mają rację i warto kierować się własnym zdrowiem i komfortem podczas wyboru materaca. Jeśli jednak marzysz o imponującym łożu z wieloma poduszkami, to idealny będzie wysoki materac. Materace SleepMed Supreme i Hybrid Supreme składają się z kilku warstw tworzących aż 27-centymetrowy wkład, który nie tylko gwarantuje efekt królewskiego łoża, ale przede wszystkim wyjątkową wygodę. Co jeszcze warto rozważyć kupując materac? Kluczową rolę w zapewnieniu wysokiej jakości snu, a także trwałości materaca, jest właściwie dobrany stelaż. Złe wsparcie dla materaca, a tym bardziej jego użytkowanie bezpośrednio na podłodze prowadzi do braku odpowiedniej wentylacji, a to skutkuje rozwojem roztoczy i bakterii chorobotwórczych w jego wnętrzu.

Czytaj:   Włoskie łóżka do sypialni - zainspiruj się

Komfort snu ma ogromne znaczenie dla naszego codziennego funkcjonowania – warto więc dobrze rozważyć zakup odpowiedniego materaca. Zarówno jego wielkość, twardość, jak i wysokość mają każdego dnia zachęcać Cię do korzystania z niego i budzenia się wypoczętym jak nigdy dotąd!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *