W 1976 roku IKEA nawiązała współpracę z japońskim projektantem Noboru Nakamurą, w efekcie której powstał fotel POÄNG. Ten kultowy mebel od 40 lat nieprzerwanie znajduje się w asortymencie sklepu i trafił już do 30 milionów mieszkań. Z okazji okrągłego jubileuszu popularnego fotela, IKEA wprowadziła nowe wersje starego klasyka.

Twórcą fotela POÄNG jest japoński projektant Noboru Nakamura, według którego wszystkie produkty powinny mieć ponadczasową wartość, niezależnie od aktualnych trendów i mód. Fotel POÄNG jest tego idealnym przykładem. Czterdzieści lat to długi okres. Zmieniają się inspiracje, trendy, a przede wszystkim ludzie oraz ich potrzeby.

Czytaj:   Ruszyły live porady IKEA o urządzaniu domu

fotel-poang-2

fotel-poang-1

Mimo tego, fotel POÄNG niezmiennie znajduje swoje miejsce we współczesnych wnętrzach i spełnia swoje zadanie.

– Uwielbiany fotel POÄNG to przede wszystkim synonim komfortu, jakości i produktu w dobrej cenie na każdą kieszeń. Cieszymy się, że już od 40 lat jest doceniany przez naszych klientów, będąc najlepiej sprzedającym się fotelem w asortymencie IKEA. By uczcić ten wyjątkowy jubileusz, wprowadzamy nowe wzory i kolory, które bazują na oryginalnej wersji POÄNG – mówi Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR, IKEA Retail w Polsce.

Czytaj:   Nadzwyczajnie zwyczajne Limitowana kolekcja IKEA STUNSIG

fotel-poang

fotel-poang-3

Od września kultowy fotel POÄNG dostępny jest w nowej odsłonie. Miłośnicy ponadczasowego designu mogą wybierać spośród sześciu nowych wzorów pokryć w różnych wariantach kolorystycznych. Wprowadzona została również nowa rama. To, co się nie zmieniło, to najwyższa jakość wykonania. Maszyna testująca fotel POÄNG, która znajduje się w sklepach IKEA, uciska fotel aż 20 razy na minutę, z siłą 1000 newtonów, standardowo 50000 razy. To tak, jakby osoba ważąca 100 kg siadała w fotelu 20 razy na minutę.

Czytaj:   Balkon – kawałek ogrodu w każdym domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here