Niebieski kolor w sypialni nie jest łatwy do wprowadzenia. Trzeba bardzo uważać, żeby nie przesadzić z odcieniem i zamiast eleganckiej sypialni nie stworzyć kiczowatej syreniej laguny. Przygotowaliśmy dla was 6 ciekawych rozwiązań, które pokazują jak urządzić sypialnię na niebiesko.  

1
Źródło: http://fr.ingetrexdrcongo.com/

Kolor na ścianie nie jest łatwy. To jeden z syrenich odcieni, na które trzeba uważać. Bardzo cienka granica przebiega między kiczem a elegancją. W tej aranżacji, niebieski połączony z ecru i bardzo jasną szarością, daje ładny efekt. Jedyny kolor, który się wyróżnia w tej sypialni to błękitna narzuta i poduszki oraz dywan w kolorze brudnego błękitu. Trzy odcienie, ale tylko jeden dominujący. Dzięki temu sypialnia nie jest „rozmyta” co mogłoby się zdarzyć jeśli kolor na ścianie byłby mniej wyrazisty.

Czytaj:   Aranżacja prosto ze Szwecji - Spacja Studio
2
Źródło: http://www.willa-holland.net/

Pokój dziecięcy dużo łatwiej zaaranżować w niebieskich kolorach, niż sypialnię. Młodzieżowy styl, wybacza o wiele więcej niż eleganckie wnętrze. Błękitne wykończenie, dobrze koresponduje z drewnem a mocniejsze akcenty to blat i krzesło. Aby nadać nieco bardziej chłopięcego charakteru, wykorzystano ciemny granat na dywanie i materacu łóżka.

3
Źródło: http://residencestyle.com/

Minimalizm także w kolorowej wersji. Silny turkus na jednej ze ścian, zrównoważy szarość na podłodze i pozostałych ścianach. Jedyny silniejszy akcent to niebieska narzuta na łóżko.Szare kolory i mało dodatków to przepis na udaną sypialnię. Nawet jeśli decydujemy się na mocniejsze akcenty w postaci turkusów i niebieskiego na ścianie.

Czytaj:   Home, sweet home
4
Źródło: http://designsih.com/

Połączenie jednego odcienia błękitu z bielą zawsze się sprawdzi.  W tym wypadku jest to rozwiązanie do pokoju dziecięcego, jednak bardzo udane. Mocniejszy odcień niebieskiego to małe dekoracyjne poduszki.

Źródło: http://greathomeideas.co/
Źródło: http://greathomeideas.co/

W tej aranżacji granat jest kolorem dominującym. Zastosowano go zarówno na ścianach jak i zasłonach i narzucie a wisienką na torcie jest granatowe krzesło. Podobnie jak w poprzednim wypadku – połączenie z bielą zawsze się sprawdzi. Dla przełamania kolorów, można zastosować poduszki ze wzorkiem, pod warunkiem, że wzory będą w dwóch dominujących kolorach.

Czytaj:   Jak dobrze wybrać drzwi podnoszono-przesuwne
6
Źródło: http://5mpx.com/

Ostatnia aranżacja to także jedynie dwa odcienie niebieskiego połączone z bielą i ciemnym brązem. Nadaje to sypialni nieco marynarski charakter. Granat na ścianie ale jedynie w postaci pasków i przygaszony błękit to idealny wybór do każdej sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here