Coraz więcej osób sięga po praktyczne rozwiązania w swojej kuchni. Jednym z nich jest połączenie kuchni z salonem. To rozwiązanie nie tylko optycznie zwiększa pomieszczenie ale także daje dużo wolnej przestrzeni oto 9 inspirujących przykładów na salon z aneksem kuchennym.

Jednym z częściej wybieranych rozwiązań jest oddzielenie kuchni od salonu tak zwaną wyspą. Dzięki temu do kuchni wpada dużo światła naturalnego i można zminimalizować sztuczne oświetlenie. Wyspa może stać się stołem jadalnianym. Tak urządzony salon daje duże możliwości, zwłaszcza kiedy właśnie tam przyjmujemy gości. Przekąski zostają w kuchni a goście przebywają w salonie choć w rzeczywistości wszystko odbywa się w jednym miejscu.

salon z aneksem kuchennym 2
Źródło: http://pixelmess.com/

Połączenie kuchni z salonem daje ogromne możliwości dekoracji takiego wnętrza. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym w tym pomieszczeniu jest półka na książki która wisi jednocześnie w kuchni i salonie. W jednej części znajdują się książki kucharskie, po które sięgamy kiedy potrzebujemy zerknąć do przepisu podczas gotowania a tuż nad  fotelem, stojącym po salonowej stronie pomieszczenia, znajduje się półka z książkami do czytania.

salon z aneksem kuchennym 3
Źródło: http://cucina.webmobili.it/

Kuchnia i salon w jednym to doskonałe rozwiązanie dla rodzin. Kiedy mama w kuchni przygotowuje obiad, dzieci mogą bawić się w salonie i jednocześnie być pod kontrolą rodziców.

salon z aneksem kuchennym 4
Źródło: http://store-scavolini.ru/

W tym pomieszczeniu zrezygnowano z wyspy na rzecz stołu, który oddziela kuchnię od salonu. Aby zaoszczędzić miejsce, szafki kuchenne, które są częściej używane, zostały powieszone niżej. Szafki salonowe znajdują się nad nimi. Wiszące szafki na rzecz stojących zawsze pozwolą zaoszczędzić miejsce.

salon z aneksem kuchennym 5
Źródło: http://www.home-designing.com/

Także w dużych, piętrowych mieszkaniach, połączenie kuchni i salonu jest dobrym wyjściem. W tym wypadku, po zrezygnowaniu ze ścian, można było w jednym pomieszczeniu zaaranżować aż trzy przestrzenie: kuchnię, salon i jadalnię. Gdyby pomieszczenia zostały oddzielone od siebie ścianą, prawdopodobnie możliwe by było stworzenie tylko jadalni lub tylko salonu. Brak ściany pozwala na wprowadzenie obu tych rozwiązań.

salon z aneksem kuchennym 6
Źródło: http://www.timefordeco.com/

Dużo otwartej przestrzeni pozwoliło na zrobienie bardzo dużej wyspy oddzielającej salon od kuchni a także pozostawienie w kuchni dużo miejsca do manewrów podczas gotowania. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w domach jednorodzinnych. Połączenie salonu z kuchnią daje dużo możliwości do eksperymentowania z kolorami.

salon z aneksem kuchennym 7
Źródło: rjkconstructioninc.wordpress.com

W tym mieszkaniu, kuchnia została odgrodzona meblami od salonu. Aby zaoszczędzić przestrzeń, jeden z blatów został zaaranżowany na stół przy którym można zjeść obiad i pracować.

salon z aneksem kuchennym 8
Źródło: http://www.decoist.com/

Aby odsłonić kuchnię i połączyć ją z salonem nie robiąc jednocześnie rewolucji w mieszkaniu, można wyburzyć górną część łączącej je ściany i wykorzystać ją do zrobienia stołu. Jeśli postawisz przy nim wysokie krzesła, tak zwane hokery, zyskasz miłe miejsce do zjedzenia obiadu z przyjaciółmi. A kuchnia stanie się optycznie większa.

salon z aneksem kuchennym 9
Źródło: http://www.topinspired.com/

Ostatnie przedstawione przez nas rozwiązanie, na pierwszy rzut oka nie wygląda jak kuchnia. Dopiero zlew we wnęce i płyta gazowa po prawej stronie mogą sugerować, że tu się gotuje. Przednia część blatu została przekształcona na półki, na których można trzymać książki, klucze i inne gadżety. Z drugiej strony znajdują się szafki kuchenne i sprzęty. Idealne rozwiązanie dla nowoczesnych mieszkań.

salon z aneksem kuchennym
Źródło: http://omakotivalkoinen.casablogit.fi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj