Mieszkanie z antresolą do kupienia jest przede wszystkim w wysokich kamienicach, a także domach z poddaszem. Czasami tego typu rozwiązanie proponują producenci z rynku pierwotnego. Paradoksalnie mieszkanie z antresolą wcale nie musi być ogromne, rozwiązanie to sprawdza się także przy mniejszym metrażu.

Jak wygląda mieszkanie z antresolą?

Antresole w mieszkaniach typowo loftowych lub też w kamienicach mogą bardzo często stanowić zupełnie osobne pomieszczenia. Pełna funkcjonalność antresoli wymaga jednak, aby mieszkanie było naprawdę wysokie. Odpowiednia wysokość gwarantuje, że obecność antresoli nie przytłoczy dolnej części, a na górze nie trzeba będzie wiecznie chodzić z pochyloną głową. Oglądając tego typu mieszkania, zawsze warto zwrócić uwagę na komfort poruszania się po antresoli, ponieważ jeśli poruszanie będzie ograniczone, to coś, co wydawało się absolutnie cudownym rozwiązaniem, może zamienić się w bardzo nielubianą część mieszkania. Aby mieszkanie z antresolą było w pełni funkcjonalne, powinno mieć przynajmniej 4,5 metra wysokości.

Oczywiście mieszkania z antresolą bywają także znacznie niższe. W takim przypadku antresola funkcjonuje albo jako sypialnia albo jako gabinet do pracy. Wtedy górny poziom może mieć wysokość około 1,5 metra, co oznacza, że całe mieszkanie musi mieć już tylko 3,5 metra wysokości.

W końcu w mieszkaniach o całkowitej wysokości 2,5 metra również można zaprojektować antresolę. W takim przypadku może ona służyć przede wszystkim jako minisypialnia. Trzeba się jednak liczyć z tym, że przestrzeń pod nią nie będzie możliwa do pełnego wykorzystania. Najczęściej w takim przypadku pod antresolą tworzy się miejsce do przechowywania. Ciekawe propozycje można znaleźć przez https://obido.pl

Mieszkanie z antresolą – wady i zalety

Specjaliści z Obido, którzy zajmują się wyszukiwaniem mieszkań dopasowanych do preferencji klientów, podkreślają, że przed decyzją o rozpoczęciu poszukiwań mieszkania z antresolą warto zapoznać się z wadami i zaletami tego rozwiązania. To pomaga w świadomym wyborze konkretnego rozwiązania.

  • Do podstawowych zalet antresoli zaliczyć trzeba przede wszystkim uzyskanie dodatkowych metrów w mieszkaniu. Rozwiązanie to pozwala także na wydzielenie poszczególny stref w przestrzeni, np. oddzielenie sfery relaksu od miejsca pracy. Mieszkanie dwupoziomowe z antresolą można naprawdę ciekawie zaaranżować. To nie tylko rozwiązanie funkcjonalne, ale i urozmaicające przestrzeń.
  • Niestety mieszkanie z antresolą ma także swoje wady, na co zawsze swoim klientom zwracają uwagę specjaliści z Obido. Przede wszystkim antresola nie daje możliwości odgrodzenia się od źródła hałasu. Nie sposób tutaj zamknąć drzwi i odciąć się od dźwięków na dole. Jeśli zdecydujesz się na szklaną ścianę, stracisz część dostępu do światła, co w przypadku gabinetu lub biblioteki może mieć ogromne znaczenie. Kolejna kwestia to przepływ ciepła. Na antresoli zawsze będzie nieco cieplej, niż na dole. Minusem od strony tak finansowej, jak i oszczędności przestrzeni jest konieczność zakupu schodów. Ponadto, dla części osób przemieszczanie po nich może się wiązać z pewnym dyskomfortem. Trzeba więc bardzo umiejętnie dobrać schody, aby były i bezpieczne, i funkcjonalne, i najlepiej tanie, co nie jest takie proste. W przypadku już gotowych mieszkań zastosowanie schodów zniechęca ze względu na konieczność zmniejszenia powierzchni, którą będzie można wykorzystać.

Jak podkreślają eksperci z Obido, wybór mieszkania z antresolą powinien być podyktowany określonym modelem aranżacji przestrzeni i związanym z tym sposobem spędzania czasu w mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj