Dom parterowy to ciekawy i praktyczny budynek na długie lata. Projekt domu parterowego to jeden z częściej poszukiwanych typów zabudowy jednorodzinnej, który cieszy się sporym uznaniem wśród konsumentów. Domy parterowe posiadają niepowtarzalny charakter i wiele atutów, które warto poznać. Przekonaj się, że gotowe projekty domów jednorodzinnych parterowych to rozwiązanie dla ciebie i twoich bliskich!
Spis treści
Sprawdzone projekty domów parterowych
Budynki jednorodzinne to między innymi dom parterowy, który swoje wszystkie pomieszczenia ma rozplanowane na naziemnej kondygnacji. Jeden poziom to zarówno zalety, jak i wady dla użytkowników. Budowa tego typu domu wymaga dość dużej działki o odpowiednim kształcie. Niewątpliwą zaletą domu parterowego jest brak schodów. Warto podkreślić, że wielkość oraz kształt bryły można dopasować do potrzeb klienta oraz wspomnianej wielkości działki. Dlatego wśród projektów domów parterowych jednorodzinnych można znaleźć wiele ciekawych propozycji, które różnią się między innymi: ilością pokoi oraz łazienek, typem kuchni, dostępnością garażu lub kształtem dachu.
Dom parterowy to ciekawa propozycja, zwłaszcza dla: starszych osób, rodzin z małymi dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Należy także pamiętać, że bryła domów parterowych doskonale pasuje do istniejącej zabudowy jednorodzinnej. Obecnie bardzo często wybierane są projekty domów w stylu tradycyjnym, nowoczesnym oraz kształtem przypominające stodołę. Ten ostatni typ bryły doskonale sprawdza się w użytkowaniu, jednocześnie jest wysoce energooszczędny. Dzięki czemu zyskuje na uznanie wśród klientów.
Gotowe projekty domów parterowych – bogaty wybór w atrakcyjnej cenie
Projekty domów jednorodzinnych parterowych różnią się wieloma parametrami technicznymi, dzięki temu każdy znajdzie odpowiedni projekt dla siebie. Gotowe projekty domów uwzględniają przede wszystkim: ilość sypialni, ilość łazienek, typ kuchni, garaż, spiżarnię, pomieszczenia gospodarcze, taras, kształt budynku oraz rodzaj dachu. Dom parterowy to atrakcyjna propozycja, której metraż wynosi od około 80 do 120 m2. Wspomniane projekty uwzględniają również indywidualne potrzeby, dlatego wybrane domy posiadają również: garderobę, spiżarnię, poddasze użytkowe i wiele więcej. Szukając wymarzonego domu parterowego warto poznać różne projekty domów jednopiętrowych i parterowych. Zapoznanie się z wieloma propozycjami z pewnością pomoże określić potrzeby i oczekiwania, aby nowy dom był idealny pod każdym względem.
Co to jest opłata adiacencka?
Czy opłata adiacencka jest obowiązkowa? To forma podatku od wartości nieruchomości, którą coraz częściej nalicza gmina. Natomiast brak jej uregulowania może doprowadzić do zajęcia komorniczego. Opłata adiacencka dotyczy właścicieli nieruchomości oraz użytkowników wieczystych nieruchomości. Opłatę tą nakłada się na mieszkańców, gdy możliwe staje się korzystanie z wybudowanej drogi lub powstają warunki do podłączenia nieruchomości do urządzeń infrastruktury technicznej. Wysokość opłaty ustalana jest zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami. Należność tą nalicza się w momencie, gdy wzrośnie wartość nieruchomości. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku: scalenia i podziału nieruchomości, podziału nieruchomości lub w wyniku budowy urządzeń infrastruktury technicznej z udziałem środków Skarbu Państwa, środków unijnych, jednostek samorządu terytorialnego bądź źródeł zagranicznych.