Wykończenia realizowane w górnych kondygnacjach budynków będą równie ważne jak wszystkie prace remontowe i budowlane, ale są kluczowe, jeśli chodzi o zabezpieczenie dachu przed deszczem i zimnem. Jednym z ważniejszych zakupów z pewnością będzie tu membrana dachowa, która powinna być dopasowana pod względem grubości, ale także szerokości i długości. Są to podstawowe produkty wykorzystywane przez dekarzy lub inwestorów, którzy chcą samodzielnie wykończyć sobie dach. Oczywiście trzeba tu do pewnego stopnia dysponować pewną fachową wiedzą, bo musimy wiedzieć, z jakich konkretnie materiałów izolacyjnych powinna być wykonana membrana, a także ile konkretnie będziemy jej potrzebować. Najważniejsze, aby wybrać optymalne rozwiązania, które będą gwarantowały nam folię dachową izolującą od wilgoci z zewnątrz, ale też pozwalającą odprowadzić ją z wnętrza budynku.

Czy membrana dachowa zawsze jest niezawodna?

Wielokrotnie na pewno jako amatorzy zdawaliśmy sobie pytanie, w jaki sposób wybrać folię, aby mieć pewność, że taka membrana dachowa rzeczywiście będzie się sprawdzać w praktyce? Skąd mamy wiedzieć przecież, jaka powinna tu być grubość oraz z czego powinny być zrobione tego typu membrany. Najważniejsze więc będzie tutaj wymierzenie całej powierzchni. Naturalnie wcale też nie musimy wchodzić z centymetrem na dach, ponieważ zwykle takie informacje są zawarte w planach architektonicznych i budowlanych. Wystarczy więc tylko skontaktować się z architektem, który projektował nasz dom lub zapytać o te kwestie kierownika budowy. Ci specjaliści na pewno też będą się orientowali we wszystkich parametrach technicznych. Przecież chodzi o to, abyśmy takiej membranie dachowej mogli w pełni zaufać, jeżeli chodzi o długość eksploatacji. Warto tu zawsze się upewnić, czy produkty takie przeszły wszystkie niezbędne testy podczas procesu produkcyjnego. Membrana taka musi być więc przede wszystkim certyfikowana.

Czy wszystkie membrany są odpowiednio wytrzymałe?

Na pewno na rynku będzie teraz występować cała masa takich produktów budowlanych i czasami nawet specjalistom jest się trudno połapać w tym, co jest dobre, a na co po prostu nawet nie warto zwracać uwagi. Przede wszystkim membrana dachowa musi mieć bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe. Czasami nawet warto dopłacić, ponieważ dzięki temu zyskujemy produkty, które będą nam służyły rzeczywiście przez długi okres czasu. Jeżeli trafimy z zakupem, to nie musimy się martwić o ponowny demontaż, bo mamy pewność, że ze skuteczną membraną dachową jesteśmy bezpieczni. Wtedy wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz, a jednocześnie nie będzie się dostawać do wnętrza budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here