Mieszkanie utrzymane w stylu loft jest jednym z najchętniej wybieranych, a aranżacje utrzymane w tym tonie idealnie wpisują się w aktualnie panującą modę. Z roku na rok przybywa osób, które decydują się na urządzenie mieszkania właśnie w stylu industrialnym. Został on zapoczątkowany wraz z koniecznością aranżacji przestrzeni przemysłowych, które miały stać się pomieszczeniami mieszkalnymi. Były to między innymi stare fabryki, magazyny czy browary. Natomiast samo słowo loft, z angielskiego tłumaczenia, dosłownie oznacza poddasze, strych. Industrialna dusza przyciągała licznych artystów, którzy właśnie w takich warunkach tworzyli swoje największe dzieła. Jednak nie trzeba było długo czekać, aż styl ten zaczął cieszyć się ogromną popularnością w obecnych czasach, a doświadczeni architekci wnętrz niemal każdej przestrzeni mogą z łatwością dodać loftowego charakteru. To, co bez wątpienia wyróżnia takie pomieszczenia to pewna doza surowości i nieustępliwości, które w połączeniu z designerskimi meblami tworzą spójną, interesującą i niebywale modną całość.

Na jaką kolorystykę postawić?

Aranżacja mieszkania w stylu loftowym to przede wszystkim odpowiednia kolorystyka i dobór materiałów. Warto sięgnąć po takie, które nawiązują do industrialnego charakteru, a możemy zaliczyć do nich beton architektoniczny, cegły na ścianie czy stalowe elementy. Ponadto, nie zapominajmy o dużej ilości szkła, która również bezkonkurencyjnie wpisuje się w ramy tego ponadczasowego stylu. Zestawiając wspomniane materiały z kolorystyką, która powinna dominować w takich pomieszczeniach z pewnością nie powinno zabraknąć szarości, grafitów czy czerni, które stanowią barwę betonu, a także czerwieni z naturalnej cegły. Co więcej, w takich aranżacjach stawiamy także na biel, która w połączeniu z resztą także wprowadzi pomieszczenie w loftowy klimat. W ostatnim czasie w celu ocieplenia mieszkania dodawane są naturalne elementy takie jak drewno, a także geometryczne wzory, które urozmaicą całą przestrzeń.

Jakie meble wybrać?

Aranżacja mieszkania w stylu loftowym to także odpowiednio dobrane meble czy oświetlenie, bez których możemy nie osiągnąć efektu, na którym nam zależy. Bardzo dobrze sprawdzą się drewniane meble czy też posadzki, które niebywale dobrze skomponują się z szarościami i bielą. Kształt i forma powinna być jak najbardziej prosta i neutralna. Bez wahania możesz sięgnąć po lekko przetarte meble czy krzesła na wzór tych, z których kiedyś korzystali pracownicy fabryk. Niezależnie od tego czy poszczególne elementy będą autentyczne, czy wystylizowane, bez wątpienia zagwarantują Ci industrialny klimat całej aranżacji. Ponadto, warto postawić na stare fabryczne lub górnicze lampy, które pozwolą prawidłowo oświetlić całą przestrzeń, a także urozmaicić dekorację wnętrza. Jeśli uwielbiasz nowoczesne dodatki i akcenty możesz zdecydować się na przykład na kolorowe halogeny czy krzesła w żółtym kolorze.

Czy wielkość pomieszczenia ma znaczenie?

Pomieszczenia w opuszczonych fabrykach czy magazynach mają to do siebie, że są niebywale wysokie, co stanowi jedną z bardziej charakterystycznych cech loftów. Jednak bez obaw, styl ten sprawdzi się także w bloku czy domu o większym metrażu. Aranżacja mieszkania w stylu loftowym wyróżnia się minimalizmem, który wręcz idealnie wpisuje się w potrzeby niewielkich powierzchni. Ponadto, wpływa także na komfort życia podnosząc funkcjonalność mieszkania. Kolejną korzyścią wykorzystania industrialnego stylu w bloku są oszczędności, które możemy wygenerować stosując kilka prostych, ale modnych zabiegów. Meble bądź ich elementy mogą zostać wykonane z palet, ponadto możemy wykorzystać przedmioty używane przez nas wcześniej. Niezależnie od wielkości mieszkania czy domu, doświadczony architekt wnętrz z pewnością stworzy takie rozwiązania, które wprowadzą przestrzeń w niepowtarzalny loftowy klimat, a równocześnie będą funkcjonalne i komfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj