Nowoczesne balkony mogą służyć różnym celom. Część z nas traktuje je jak schowek na aktualnie niepotrzebne rzeczy, inni zaś tworzą na nich wyjątkową strefę relaksu, w biurowcach natomiast nierzadko stają się przestrzenią do swobodnego palenia papierosów. Niezależnie od ich przeznaczenia, muszą być bezpieczne, a ich wygląd powinien być dopasowany do bryły całego budynku. Ze względu na funkcjonalność i estetykę współcześni użytkownicy coraz częściej wybierają balustrady szklane. Z naszego artykułu dowiesz się, co je wyróżnia na tle innych rozwiązań.

balustrady szklane

Dotychczas balustrady szklane były najczęściej stosowane w przestrzeni komercyjnej – w galeriach handlowych czy dużych biurowcach. Wykorzystywano je przede wszystkim jako zabezpieczenie wewnętrznych balkonów, które nie tylko chroniło poruszające się osoby, ale również optycznie powiększało całą przestrzeń. Wzrost zainteresowania stylem minimalistycznym i ponadczasowymi rozwiązaniami sprawił, że tego rodzaju zabezpieczenia zaczęły pokazywać się również na domach prywatnych. Użytkownicy docenili bowiem wysoką jakość i odporność, wyjątkową estetykę oraz szereg zalet, o których opowiemy w naszym artykule. Zobacz, co wyróżnia balustrady szklane – poznaj ich wady i zalety.

Nowoczesne balustrady szklane – zalety

Nie da się ukryć, że balustrady szklane z roku na rok mają coraz więcej zwolenników wśród komercyjnych i prywatnych inwestorów. Podczas gdy jeszcze parę lat temu można było zauważyć je wyłącznie w dużych budynkach – galeriach handlowych czy biurowcach, dzisiaj są bardzo często wybierane do bloków oraz domów jednorodzinnych. Przekonaj się, co sprawia, że użytkownicy się na nie decydują.

Jakość

Balustrady szklane cieszą się rosnącą popularnością wśród inwestorów przede wszystkim ze względu na swoją trwałość. Do ich wykonania wykorzystywane jest bowiem szkło hartowane. To wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i ciężar rozwiązanie, które nie ulega zniszczeniu także pod wpływem trudnych warunków atmosferycznych – może być stosowane zarówno mroźną zimą, jak i upalnym latem. Co więcej, nawet jeśli balustrada szklana się stłucze, rozpada się na bezpieczne, tępe kawałki. Możliwość skaleczenia się nimi jest naprawdę niewielka.

balustrady do samodzielnego montażu

Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że wybrane przez ciebie balustrady szklane będą spełniały twoje oczekiwania względem jakości, postaw na sprawdzonego dostawcę. Polecamy firmę AVIS, która zatrudnia zespół doświadczonych specjalistów – od wielu lat pracują z polskim klientem i doskonale znają specyfikę naszych potrzeb.

Wygląd

Wpływ na wybór ma również fakt, że balustrady szklane naprawdę elegancko się prezentują. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów i proponują rozwiązania ponadczasowe. Ich prosta forma może wpisać się w niemal każdy styl architektoniczny i pięknie uzupełnić bryłę. Nowoczesne propozycje doskonale współgrają z większością materiałów wykorzystywanych obecnie w budownictwie.

elementy do balustrad

Dla estetyki budynku znaczenie ma również fakt, że takie rozwiązanie bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Elementy do balustrad ze szkła nie wymagają stosowania specjalistycznych środków myjących. Użytkownicy mogą zdecydować się na regularne stosowanie środka przeciw blaknięciu, jednak z reguły wystarczy używać płynu do mycia okien czy po prostu wilgotnej szmatki.

Balustrady szklane – wady

Nie sposób zaprzeczyć, że balustrady szklane to rozwiązanie jakościowe i estetyczne. Jednocześnie jednak warto zauważyć, że i ono może mieć swoje wady. Na co skarżą się niektórzy użytkownicy?

q-railing

  • Dla wielu osób barierą jest cena. Są dość drogie, zwłaszcza jeśli myślimy o zaawansowanych systemach q-railing – wykorzystują jednak wzmocnione szkło hartowane, które jest przygotowane z zastosowaniem zaawansowanych technologii, do obsługi których niezbędna jest skomplikowana wiedza.
  • Niektórzy użytkownicy skarżą się również, że balustrady szklane nie dają prywatności na balkonie. W zdecydowanej większości są to bowiem rozwiązania w pełni transparentne, które wpuszczają na balkon (i dalej – do domu) mnóstwo światła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj