Niezależnie od tego, czy twoja łazienka jest mała, czy duża, prysznic będzie doskonałym uzupełnieniem tego pomieszczenia. Może on tworzyć strefę kąpielową wraz z wanną lub ją zastępować. Aby dobrze spełniał swoje zadanie, powinien być dopasowany do pomieszczenia oraz do potrzeb domowników.

Idealny prysznic, czyli jaki?

Jeśli zastanawiasz się, jaki prysznic wybrać, w pierwszej kolejności przyjrzyj się swojej łazience i określ swoje oczekiwania. Weź pod uwagę:

  • specyfikę architektoniczną pomieszczenia – jeśli jesteś właścicielem małej łazienki, to wybierz taki model prysznica, który nie będzie zawadzał we wnętrzu. W takiej sytuacji sprawdzą się zwłaszcza kabiny narożne, których montaż umożliwia lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Ponadto do małych pomieszczeń lepiej pasują kabiny z drzwiami przesuwnymi – w ich przypadku nie trzeba martwić się o miejsce na otwierające się skrzydła drzwiowe. Właściciele większych łazienek mogą wybierać spośród dużych pryszniców z kwadratowym czy z prostokątnym brodzikiem.
  • potrzeby swoje i domowników – jeśli zależy ci na tym, aby jak najłatwiej korzystać z kabiny oraz jeśli lubisz nowoczesny design, wybierz prysznic bez brodzika, czyli walk-in. Pamiętaj też, że im przestronniejszy model wybierzesz, tym będziesz miał więcej swobody podczas kąpieli.

Z czego powinien być wykonany prysznic?

Kabiny prysznicowe mogą być wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i ze szkła hartowanego. To drugie rozwiązanie jest lepsze – materiał ten jest solidniejszy i odporny na uszkodzenia. Szkło hartowane może być matowe lub mieć efektownym połysk. Takie modele można znaleźć między innymi w sklepie Oltens.

Ponadto, aby być w pełni zadowolonym z funkcjonalności kabiny, trzeba zwrócić uwagę także na wybór odpowiedniej armatury. Prysznice mogą być wyposażone w słuchawki lub deszczownice. W tym pierwszym przypadku należy zadbać też o wybór wygodnych uchwytów.

Prysznic powinien być wygodny, funkcjonalny i musi pasować do specyfiki pomieszczenia – dlatego warto dobrze zastanowić się przed wyborem konkretnego modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj