Salon to miejsce, w którym odpoczywamy po całym dniu pracy, spotykamy się z rodziną i przyjmujemy gości. Zazwyczaj stanowi on najbardziej reprezentatywny pokój w domu, dlatego podczas jego aranżacji warto dobrze przemyśleć wykorzystane w tym wnętrzu rozwiązania, aby z jednej strony były funkcjonalne, a z drugiej estetyczne. Urządzając salon, nie można zapomnieć również o dodatkach i dekoracjach. Na jakie warto stawiać? Podpowiadamy.

Jak wykorzystać oświetlenie do dekoracji salonu?

Tworzenie dekoracji w salonie najlepiej rozpocząć od funkcjonalnych elementów tego pomieszczenia, a więc na przykład od oświetlenia. Dlatego wybierając lampy, warto zwrócić uwagę, w jaki sposób można je wykorzystać do udekorowania pokoju. Podstawowym elementem wyposażenia salonu są zazwyczaj lampy wiszące, których zadaniem jest oświetlenie całego wnętrza.

Warto również postawić na punktowe źródła światła emitowane przez modele stołowe lub lampy stojące, dzięki którym można stworzyć za pomocą światła niepowtarzalny klimat, zwłaszcza wieczorem. Podczas wyboru tych elementów warto zwrócić uwagę na styl, w jakim chcieliśmy zaaranżować nasz salon i dopasować je do motywu przewodniego.

Dlatego we wnętrzach w klimacie glamour najlepiej sprawdzają się kryształowe, wiszące abażury i kinkiety. Z kolei styl industrialny pomieszczeń idealnie podkreślają lampy stylizowane na te, które niegdyś znajdowały się w fabrykach. W klasycznych salonach warto postawić na sześcioramienne lampy wiszące, ponieważ nadadzą one wnętrzu elegancji.

Tekstylia jako dekoracja salonu

Kolejny element, na który warto postawić w dekoracji salonu, to tekstylia. Zazwyczaj w takich pomieszczeniach wykorzystuje się firanki, zasłony, narzuty na kanapę, a także poduszki ozdobne oraz dywany. Wszystkie te elementy powinny współgrać ze sobą stylistycznie i kolorystycznie. Warto ich również używać po to, aby ożywić wnętrze lub wprowadzić do niego nieco koloru.

Z tego powodu jeżeli nasz salon jest urządzony w minimalistyczny sposób i przeważają w nim neutralne kolory — biel, szarość i czerń, warto za pomocą tekstyliów zaakcentować na przykład pory roku. Wiosną i latem można postawić na dodatki w różowym, zielonym lub jasnoniebieskim kolorze. Z kolei jesienią na pomarańczowe lub musztardowe, a zimą na czerwone, kojarzące się ze świętami.

Jakich dodatków warto użyć do dekoracji salonu?

Wybierając dekoracje do domu na Eurofirany, warto zwrócić uwagę na podkładki na stół, które również mogą ożywić wnętrze i dobrze jeżeli korespondują kolorystycznie z pozostałymi elementami dekoracyjnymi, a także tekstyliami. W pomieszczeniach, w których stawiamy na minimalizm z kolei najlepiej wykorzystać do dekoracji funkcjonalne dodatki, takie jak zegary czy ramki na zdjęcia, a także wazony i ceramiczne patery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj