Wybór drzwi tylko z pozoru wydaję się łatwy. Kiedy już wiemy jak mają wyglądać, do jakiego pomieszczenia mają prowadzić – okazuje się, że stajemy jeszcze przed istotnym pytaniem „prawe czy lewe?”. Projektanci marki INTER DOOR podpowiadają, jak je rozpoznać oraz określić, które wybrać mając na uwadze konkretne pomieszczenie.

Czy wybór prawych lub lewych drzwi do pomieszczenia ma faktycznie znaczenie? Jak najbardziej, jeśli oczywiście stawiamy na funkcjonalność w naszym domu to powinniśmy zastanowić się nad kierunkiem otwierania drzwi. Nieodpowiednie ustawienie drzwi może utrudniać poruszanie się między pomieszczeniami oraz zepsuć wygląd pomieszczenia.

Jak odróżnić drzwi lewe od prawych?

Gdy staniesz na wprost drzwi i zawiasy masz po lewej stronie, a klamkę po prawej – są to drzwi lewe, które otwierają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W sytuacji odwrotnej – gdy klamka usytuowana jest po lewej stronie, a zawiasy po prawej – możesz być pewien, że są to drzwi prawe, otwierane w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Czytaj:   Duże szklane drzwi – ogromne wrażenie

Jak się okazuje – możemy sami wybierać po której stronie ma być zawias. Wcześniej jednak warto… rozrysować sobie cały plan naszego mieszkania. Uwzględnijmy w nim koniecznie – gdzie stoi szafa, łóżko. ZastanóDrzwi prawe a drzwi lewe. Jak je odróżnić? Drzwi prawe a drzwi lewe 1 \Drzwi prawe a drzwi lewe. Jak je odróżnić? Drzwi prawe a drzwi lewe 3wmy się przy tym czy nie będzie nam przeszkadzało jeśli drzwi będą otwierały się np. na szafę. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie – czy drzwi lepiej otwierać na ścianę czy od ściany. Oba rozwiązania mają swoje plusy. Te od ściany, powodują, że mały pokój jest bardziej funkcjonalny. O czym warto jeszcze pamiętać? O umiejscowieniu włącznika światła. Zadbajmy, żeby przy otwieraniu drzwi, one same go nie zasłoniły.

Czytaj:   Panele podłogowe czy parkiet – co wybrać?

Do wewnątrz czy na zewnątrz?

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze drzwi prawych lub lewych oraz kierunku ich otwierania powinniśmy kierować się ważną zasadą – funkcjonalność. Nasze mieszkanie musi być przyjazne dla nas samych, funkcjonalne i praktyczne. Można powiedzieć, że powinno być wręcz intuicyjne. Starajmy się unikać sytuacji kiedy dwa otwierane skrzydła wzajemnie się blokują.

Czytaj:   Styl etno we wnętrzach - Etro Home - kolekcja wiosna-lato 2017

Ważne jest, abyśmy zadbali o właściwą komunikację między pomieszczeniami np. sypialnia – łazienka i sami sobie zwizualizowali sytuację kiedy otwieramy drzwi naszej sypialni i chcemy wejść do łazienki – czy czasem wzajemnie się nie blokują albo nie spowodują kolizji z innym domownikiem.

Drzwi prawe a drzwi lewe. Jak je odróżnić? Drzwi prawe a drzwi lewe 2

Przed wyborem drzwi warto przemyśleć swój pomysł na przestrzeń, aby zaaranżować ją w możliwie najbardziej funkcjonalny i bezpieczny sposób. Jeśli pojawiają się wątpliwości, dobrze jest zasięgnąć rady fachowca i udać się do najbliższego salonu sprzedaży.

A na koniec kiedy już wybierzemy idealne dla nas drzwi – pamiętajmy o wyborze klamki. Do wszystkich modeli drzwi wewnętrznych, marka INTER DOOR w ramach oferty „Kompletne z natury” umożliwia zakup klamki portugalskiej marki TUPAI w komplecie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here