Duże i pękate, niewielkie i pomarszczone, dumne w glorii pomarańczy lub zielonkawe i całe w kremowych piegach – sezon na dynie trwa w najlepsze. W kuchni zamień je w zupy, ciasta i sosy, a w domu w inspirujące, jesienne dekoracje. Oto kilka naszych propozycji.

Dynie nie muszą być pomarańczowe – pomalowane na biało stają się „płótnem” do kolejnych dekoracji, w tym wypadku motyli, które można namalować, przykleić lub nanieść metoda decoupage. Warunkiem jest znalezienie warzywa o w miarę gładkich ściankach (foto: www.deivos.com).

dynie decoupage

Wykrajanie dyni to zajęcie dla wytrwałych, zwłaszcza gdy mowa o tak misternych, ażurowych wzorach. W tym wypadku dynie również pomalowano, a otwór na świeczkę wykonano nie, jak zwykle, od góry, ale w dnie (foto: www.decoradvisor.net).

dynie carvingowe

Kolejnym pomysłem na jesienne dekoracje są dynie malowane na nietypowe kolory w stylu colorblocking lub oplatane tasiemkami tworzącymi ozdobną siatkę. Ozdoby tego typu wnoszą odrobinę afrykańskiego skwaru do chłodnego, jesiennego mieszkania (foto: www.ofdesign.net).

nowoczesne dynie

Miłośnicy kwiatów mogą potraktować dynię jako podstawę roślinnej kompozycji. To żmudna praca, ponieważ warzywa najpierw trzeba wydrążyć, następnie wyciąć otwory na kwiaty, a na koniec wypełnić  otwór oasisem (gabką florsytyczną). Gdy to zrobimy, dynie można ozdabiać kwiatami (foto: www.fabrikadecase.com).

kwieciste dynie

Białe dynie będą piękną dekoracją stołu w odcieniach pomarańczy. Elementem, który je urozmaica, są gałązki z czerwonymi owocami (foto: www.decoradvisor.net).

orange-and-white-pumpkin-centerpiece

Ozdobne, karłowate dynie z łatwością zamienisz w świeczniki. Wystarczy wydrążyć w nich otwory zdolne pomieścić podgrzewacze, a po zapaleniu cieszyć oczy jesienną dekoracją (foto: www.missbloom.bg).


dyniowe świece

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj