Obecnie konsumenci mogą wybierać spośród bardzo szerokiego spektrum foteli biurowych oraz obracany dedykowanych pracy biurowej.

Fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa – jaki powinien być?

Zauważyć można także bardzo wysoką rozbieżność cenową pośród foteli biurowych. Ceny najtańszych sięgają około 200 zł, natomiast fotele obrotowe z najwyższej jakości to koszt nawet 5000 zł. Różnią się one oczywiście jakością, funkcjami, stylistyką, wyglądem, a także wielkością. Istotne jest jednak, aby wybrać taki fotel biurowy, który będzie w pełni ergonomiczny, a tym samym przyjazne dla kręgosłupa. Zazwyczaj podczas zakupu fotela biurowego klienci kierują się jego wyglądem, a także ceną. Dodatkowo często brane jest pod uwagę to czy dany fotel obrotowy pisze się w charakter biura, a także czy będzie pasował stylistycznie do wystroju wnętrza. Jest to jednak z punktu widzenia ergonomii duży błąd, gdyż fotel biurowy ma przede wszystkim służyć swojemu użytkownikowi nie tylko pod względem estetycznym, lecz przede wszystkim pod względem funkcjonalnym. Pierwsza istotną kwestią jest to jaki fotel biurowy ma wymiar kropkami hotele obrotowe różnią się rozmiarami i to w znacznym stopniu. W tym samym podczas zakupu należy kierować się ze swoim wzrostem.

Ergonomiczne fotele biurowe znajdziesz w ofercie sklepu https://meble.lobos.pl/sklep/

Większe fotele biurowe dedykowane są osobom wyższym, obok których niskie osoby mogą czuć się niekomfortowo. Ponadto należy zwrócić uwagę czy fotel obrotowy ma regulację wysokości siedziska. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż sprawia, że każda osoba będzie mogła uregulować wysokość w zgodnie ze swoimi potrzebami. Ważne jest, aby stopy można było postawić swobodnie na podłodze, natomiast kolana powinny być wówczas ugięte w kąt 90 stopni. Kluczowe jest także to Jak głębokie jest siedzisko. Nie może być ona zbyt głębokie, gdyż wówczas kręgosłup będzie znajdował się zbyt Nisko. Ponadto zbyt głębokie siedzisko sprawia, że może wystąpić ból w kolanach, a także problemy podczas wstawania. Kluczowym elementem jest również wysokość oparcia. Dotyczy to w szczególności tych modeli, które zawierają nagłówek. Otóż to zagłówek musi znajdować się na wysokości głowy. Musi on zatem stanowić solidne podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Bardzo często wysokość jakość zagłówka stanowi o tym czy dany fotel biurowy będzie rzeczywiście ergonomiczny i komfortowy w czasie siedzenia.

Jak wybrać idealny fotel obrotowy?

Wysokiej jakości sprawdzone fotele obrotowe od Lobos Meble to idealny wybór dla osób, które cenią sobie ekonomiczne wykończenie, a jednocześnie nowoczesny design. Ergonomiczny fotel powinien cechować się przede wszystkim szeroką możliwością regulacji siedziska. Jest to kluczowe, aby dostosować fotel obrotowy do swoich potrzeb, do swojego wzrostu, a także swojej pozycji siedzenia. Tym samym dobrej jakości ergonomiczny fotel biurowy musi zawierać regulację wysokości siedziska, a także regulacje kąta nachylenia oparcia. Jest to bardzo ważne, gdyż w czasie pracy biurowej często pracownicy przyjmują różne pozycje. Tym samym kątem nachylenia oparcia sprawia, że mogą oni na chwilę odpocząć zwiększając skąd, lub rozpocząć pracę, przy kącie około 90 stopni. Co więcej konieczna jest także regulacja podparcia lędźwiowego. Odcinek lędźwiowy to miejsce, który bardzo często przynosi stany bólowe zwłaszcza w przypadku pracowników biurowych, którzy większość czasu spędzają siedząc.

Tym samym dzięki regulacji podparcia lędźwiowego można dopasować jakość siedzenia do swoich potrzeb. W ten sposób fotele obrotowe idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Ponadto dobry fotel musi zawierać także regulację oparcia w pionie. Dzięki temu postara się nie tylko wysokość w przypadku podparcia lędźwiowego, lecz cały podparcie dla pleców. Jest to idealna funkcja dla wysokich osób, a także dla tych którzy mają szerokie wymagania ergonomiczne. Warto sprawdzać czy kupowany fotel posiada mechanizm synchroniczny. Występuje on tylko w najlepszych modelach. Pozdrawia on, że podczas wymiany pochylenia oparcia zmienia się jednocześnie w kąt pochylenia całego siedziska. W ten sposób fotel idealnie dostosowuje się do ciała, przez co nie trzeba ręcznie zmieniać poszczególnych parametrów i kątów nachylenia. Warto zatem wybrać właściwy fotel, który będzie służył komfortowi kręgosłupa. Wiele godzin spędzone przed komputerem w pozycji siedzącej jest bardzo niekorzystne dla kręgosłupa, tym samym Warto zainwestować w najlepszej jakości fotel obrotowy, aby dzięki temu zachować doskonałą kondycję fizyczną kręgosłupa, a także nie czuć zmęczenia po wielu godzinach siedzenia w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj