planer familiowo

W rozdziale zadań w pracy pomaga wiele aplikacji do coworkingu, ale jak przenieść ich funkcjonalność na grunt domowy, dostosowany do potrzeb członków rodziny w każdym wieku? Pomysłodawczyni planerów Familiowo znaleła na to kreatywny sposób.

Ten projekt pokazuje, że najlepsze pomysły są najprostsze. Planery Familiowo to seria suchościeralnych tablic przystosowanych do przytwierdzania na szafkę kuchenną lub, w wersji magnetycznej, na lodówkę.  Z ich pomocą domowe plany można wyznaczać w perspektywie dnia, tygodnia, dwóch tygodni lub miesiąca, a także tworzyć cotygodniowy jadłospis i wyróżniać szczególnie ważne wydarzenia na osobnych tablicach.

Zapisywanie notatek i usuwanie ich ułatwia zastosowanie powierzchni suchościeralnej na wszystkich typach tablic (w zestawie znajdziemy też flamastry), a dodatkowym elementem ułatwiającym korzystanie z planera są dołączone do niego magnesy.

planer rodzinny

Rodzinna organizacja

Założeniem produktu jest,  że wszyscy domownicy będą z niego korzystać wspólnie, dlatego jego estetyka przemawia także do dzieci. Wybór czcionki i zdobień, a także osobna tablica poświęcona najmłodszym, mają ich skłonić do samodzielnego wyznaczania sobie zadań i śledzenia ich z biegiem czasu. Dzięki temu dzieci uczą się pewnych ram i schematów postępowania, ich dzień jest lepiej zorganizowany, a one same mają większe poczucie odpowiedzialności w stosunku do zadań, których się podjęły. Przydzielanie ich odgórnie prze rodziców może odnieść skutek odwrotny do zamierzonego – zamiast zachęcać, mogą poczuć się zmuszane do wykonywania pewnych czynności.

planer miesięcznyDobry plan na integrację

Mimo to dobry przykład powinien płynąć z góry, dlatego rodzice także powinni ściśle przestrzegać planów zapisanych w rodzinnym organizerze, by zmotywować dzieci do robienia tego samego. Motywację warto wspomagać na przykład pozwalając najmłodszym na wybór własnych kolorów w planerze i wykorzystywanie wspomnianych już wielorazowych magnesów.

Korzystanie z planera może być dobrym sposobem na integrację rodziny, która na co dzień, z różnych względów, niewiele czasu spędza we wspólnym gronie. Raz w tygodniu warto wspólnie pomyśleć nad planami na następny tydzień, w których przy okazji uwzględnić można czas spędzany wspólnie, dostosowany do potrzeb i oczekiwań wszystkich członków rodziny.

WIĘCEJ INFORMACJI O PLANERZE RODZINNYM ZNAJDZIECIE NA FAMILIOWO.PL

 

Planer organizer miesięczny – magnetyczny na lodówkę

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj