Aranżacja okna zwiększa jego walory dekoracyjne, ale i sprawia, że można zapewnić sobie prywatność i jednocześnie ochronę przed zbyt dużym nasłonecznieniem. Zamiast zasłon można wybrać gotowe firany. Ich zaletą jest fakt, że nie trzeba ich w żaden sposób przerabiać i są odpowiednio dostosowane do okna, ale i wysokości pokoju. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

Gotowe firany na szelkach – kiedy warto je wybierać?

Należy zauważyć, że firany gotowe najczęściej są wykonywane z zastosowaniem tunelu lub taśmy marszczącej. Niemniej jednak można spotkać się także z gotowymi firanami na szelkach, przelotkach. Takie modele świetnie się prezentują i pasują do wysokich wnętrz, a także niezależnie od rodzaju karnisza. Ich zakładanie, ale i zdejmowanie jest bardzo łatwe. Nie trzeba w tym przypadku przejmować się naprzemiennym układaniem materiału i można firanę po prostu wsunąć na karnisz. Można zdecydować się na firany na szelkach wykonane z woalu. Takie modele dodają wnętrzu lekkości zarówno przez zastosowany materiał, jak i szelki utrzymujące firanę na karniszu. Takie modele można zakupić w ofercie na stronie: firany.sklep.pl. Firany na szelkach wykonane z poliestru nie wymagają prasowania, a ponadto po praniu bardzo szybko schną, stąd takie gotowe firany to na pewno świetny wybór dla wszystkich tych, którzy poświęcony czas na zmianę firany chcą ograniczyć do minimum.

Gotowe firany na przelotkach – dlaczego dobrze się sprawdzą?

Poza firanami z tunelem, można wybrać gotowe firany na przelotkach. Takie modele zapewniają łatwość ułożenia tkaniny. Nie trzeba wykonywać zakładek i można wsunąć poszczególne przelotki na karnisz. Na końcu wystarczy zmarszczyć firanę w taki sposób, by powstały delikatne fale. Również tego rodzaju firany łatwo się wymienia. Wystarczy zdjąć jedną końcówkę z karnisza i zsunąć całą firanę. Jej pranie może być trudniejsze niż w przypadku firany na szelkach. Aby uniknąć obijania się elementów metalowych przelotek o bęben, warto włożyć firanę do siateczki, a następnie do pralki. Szerokość firany na przelotkach należy dopasować do okna, ale i tego jak duże naturalne marszczenia chce się uzyskać. Im mają być one wyraźniejsze, tym szersza powinna być firana w stosunku do szerokości okna. Przy zakładaniu takiej firany nie trzeba przez dłuższy czas stać na drabinie czy na krześle. To rozwiązanie odpowiednie nawet dla osób o ograniczonej ruchomości czy też osób starszych.

Czy warto zdecydować się na gotowe firany na taśmie marszczącej?

Wśród różnych modeli firan można zdecydować się na gotowe firany na taśmie marszczącej. Są one odpowiednio wykończone i przygotowane na właściwy wymiar. Oczywiście należy w tym przypadku wybrać firanę szerszą od szerokości okna, tak by możliwe było jej zmarszczenie. Istotne znaczenie ma fakt, że taką firanę można nie tylko wsunąć na karnisz, ale i zawiesić na żabkach czy haczykach, w zależności od preferencji. Oczywiście dwie ostatnie metody nie należą do najszybszych, jednak gdy preferuje się tradycyjne rozwiązania, to można się na nie zdecydować. Można w ich przypadku stosować szersze pasy materiału albo bardziej widoczne marszczenia. Jednocześnie takie firany świetnie nadają się do upinania. To doskonały wybór zarówno do salonu, jak i pokoju dziecka. Najlepiej wybrać firanę na taśmie marszczącej dwukrotnie dłuższą od rurki karnisza. W ten sposób będzie można uzyskać najlepszy efekt po jej zawieszeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj