grzejnik

Od tego roku, na polskim rynku, dostępny jest grzejnik radiacyjny w kolorze antracytowym, którym sterować można za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie. Wyposażono go w czujniki ruchu, światła i otwartych okien, dzięki którym oszczędza energię, gdy nie ma nikogo w domu, jest noc i podczas wietrzenia.

Sterowanie telefonem.

Od początku 2016 r. Klienci w Polsce mają możliwość zakupu grzejnika radiacyjnego Oniris, którym sterować można, poprzez system Cozytouch, za pomocą telefonu. Wystarczy dokupić sterownik i centralkę tego systemu, a następnie podłączyć ją do routera internetowego. Umożliwia ona zdalne zarządzenie pracą urządzenia, za pomocą drogi radiowej. Ostatnim etapem jest pobranie darmowej aplikacji mobilnej.

Czytaj:   Meble modułowe - sprytne rozwiązanie na funkcjonalne wnętrze

Za pomocą telefonu możemy więc, z dowolnego miejsca, sterować tym radiatorem:

– kontrolować parametry pracy

– wyświetlać zużycie energii

– sprawdzać i analizować wydatki dotyczących energii

– łatwo zarządzać nieobecnościami.

Dzięki systemowi Cozytouch, uzyskać można do 45% oszczędności, w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego.

Czujniki ruchu, światła i otwartych okien.

Ten Radiator, dostępny w ofercie Atlantic Polska, wyposażono w funkcję Pilotage Intelligent, czyli inteligentny system zarządzania temperaturą pomieszczenia. Dzięki współpracy z czujnikiem ruchu i światła, zapamiętuje rytm życia użytkowników:

– rozpoznaje czas obecności i nieobecności w mieszkaniu

Czytaj:   Dobór grzejnika do pomieszczenia

– zapamiętuje te dane, które co tydzień są weryfikowane i analizowane.

Grzejnik sam włącza się przed powrotem do domu tak, aby zapewnić komfortową temperaturę. Jednak potrafi dostosować się również do nieprzewidzianych sytuacji, gdyż pozwala zarejestrować wcześniejszy powrót do domu. Wówczas, po powrocie domowników, szybko nagrzewa pomieszczenie.

Termostat Oniris posiada również funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system detekcji otwartych okien. Jego działanie polega na wychwyceniu, przez czujnik, nadmiaru zimnego powietrza wokół urządzenia, a następnie na przerwaniu jego pracy, na określony czas.

Budowa radiatora.

Czytaj:   Familiowo: domowa organizacja z pomysłem

Urządzenie ogrzewa za pomocą niskotemperaturowego, płytowego elementu grzewczego z dyfuzorem aluminiowym, a także cienkowarstwowej folii grzewczej, która umieszczona jest na płycie czołowej. Posiada cyfrowy termostat temperatury z wyświetlaczem LCD, w którym wybrać można 3 zakresy pracy temperatur tj. Komfort (10-28 st.C.), Antyzamarzanie (7 st.C.) lub Eko (temperatura Komfort pomniejszona o 1-4 st.C.).

Radiator posiada również systemy, które są patentami Atlantic. Mowa o STI, który gwarantuje dużą inercję cieplną. Dzięki niemu otrzymujemy komfort cieplny, który swym charakterem przypomina ten znany z pieców akumulacyjnych. Drugim jest system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here