Biurko jest meblem, przy którym spędzamy sporo czasu, niezależnie od tego czy jest to mieszkanie czy pomieszczenia biurowe u pracodawcy. Dlatego to bardzo ważne by dostosować wysokość blatu do swojego wzrostu. Przyczyni się to do zachowania prawidłowej postawy i wpłynie nie tylko na wygodę, ale również na zdrowy kręgosłup. Jak wybrać najlepszą wysokość biurka i dlaczego jest to tak istotne? Dowiesz się tego czytając ten artykuł.

Jak dopasować wysokość biurka?

Wysokość blatu powinna być dopasowana do naszego wzrostu. W sklepach najczęściej znajdziesz standardowe biurka o wysokości 75 cm. Jest to wysokość, która dobrze sprawdzi się przy wzroście około 170 cm. Dla osób wyższych lepsze będą biurka o wysokości 80 cm lub nawet 85 cm. Jeśli jesteś osobą niższą to biurko powinno mieć wysokość 70 cm, a nawet 65 cm.

Odwiedź salon meblowy, gdzie na własne oczy możesz sprawdzić jak wyglądają oferowane tam biurka. Dobrym miejscem, w którym możesz to zrobić jest sklep z meblami Vokato. Możesz usiąść przy takim biurku i sprawdzić czy jest wygodne. Jeśli położysz ręce na blacie to między ramieniem a przedramieniem powinien być kąt prosty. Zwróć uwagę na wybrane produkty lub nawet na całe wybrane kolekcje, które będą pasować do stylu, w jakim masz urządzone mieszkanie. Nie wszędzie sprawdzą się nowoczesne meble, dlatego najlepiej jest zharmonizować wnętrze z wyglądem mebli.

Dlaczego prawidłowa wysokość biurka jest ważna dla naszego zdrowia?

Praca siedząca nie jest zbyt korzystna dla zdrowia. Jest tak dlatego, że wtedy gdy siedzimy nasz kręgosłup jest bardzo mocno obciążony. Nie jest to naturalna pozycja dla naszego organizmu. Ze względu na dużą ilość czasu, który spędzamy przy biurkach czy to w szkole, czy w pracy, a nierzadko również w domu, warto zadbać by było to jak najmniej obciążające dla naszego kręgosłupa. Jeśli blat biurka będzie zbyt nisko spowoduje to, że siedzenie przy takim biurku będzie wymagało nieustannego schylania się. Taka postawa jest niekorzystna, bo powoduje nieprawidłowe podparcie dla dolnego odcinka kręgosłupa. Może to wywoływać ból karku oraz pleców w odcinku lędźwiowym. Zbyt wysokie biurko wymaga ciągłego wyciągania się, które też jest nienaturalne. Może być przyczyną drętwienia nóg i złego krążenia krwi. U dzieci źle dobrane biurko może spowodować wady postawy, a w szczególności skoliozę.

Jakie biurko wybrać dla dziecka, a jakie dla dorosłego?

Dla dzieci dobre będą biurka Vokato z których łatwo będzie usunąć plamy. Warto postawić na sprawdzoną jakość. Liczy się też funkcjonalność i dobre oświetlenie biurka. Zwróć też uwagę czy takie biurko zapewnia odpowiednią wygodę. Jeśli wybierzesz biurko regulowane to z jednego mebla będzie mogło wygodnie korzystać więcej osób.

Wybierając biurko niekoniecznie musisz odwiedzić sklep z meblami. Tanie meble znajdziesz na przykład w internetowym sklepie meblowym. Zazwyczaj w ofercie znajdziesz bogaty asortyment, na który składają się najlepsze produkty renomowanych producentów oferowane w atrakcyjnych cenach. Internetowy sklep meblowy ma to do siebie, że zakupy w nim można robić o każdej porze dnia bez wychodzenia z domu. Jeśli więc chcesz znaleźć wymarzone meble odwiedź sklep internetowy. Meble tam oferowane to nie tylko biurka, ale również krzesła, meble kuchenne, łóżka czy szafki RTV, które mogą stanowić dobre wyposażenie Twoich pomieszczeń. Warto sprawdzić czy sklep meblowy online może pochwalić się pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów.

Bez względu na to czy zakupu biurka dokonasz w sklepie internetowym czy odwiedzisz stacjonarny sklep meblowy wybierz model, który będzie najlepiej dopasowany do Twojego wzrostu. Pozwoli to na wygodną pracę przy biurku, za co Twój kręgosłup na pewno będzie Ci bardzo wdzięczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here