Znudziły ci się stare meble? A może przeszkadzają Ci pokrywające je rysy lub nietrafiony kolor? Kupowanie nowych sprzętów w tej sytuacji wcale nie jest konieczne. Samodzielna renowacja mebli drewnianych nie jest tak skomplikowana jak mogłoby się wydawać, a na dodatek przynosi ogrom satysfakcji z uzyskanego niskim kosztem elementu wystroju. W artykule podpowiadamy w jaki sposób podarować starym luz zniszczonym meblom nowe życie.

Potrzebne do odnawiania mebli akcesoria i narzędzia

Aby proces renowacji przebiegł możliwie dokładnie, łatwo i szybko należy zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia i akcesoria. Przydatny okaże się różnej grubości papier ścierny, taśmy papierowe oraz pędzle i wałki do malowania. Dodatkowo – na czas renowacji dobrze jest wyposażyć się w okulary ochronne, maskę oraz odzież roboczą. Niezwykle pomocne okazać się mogą maszyny takie jak szlifierka lub wiertarka do drewna. Zakup tego rodzaju sprzętów jest inwestycją na lata, z szeroką ofertą wysokiej jakości narzędzi do obróbki zapoznasz się tutaj: (jptech-maszyny.pl/narzedzia-warsztatowe).

Przygotuj się do renowacji – plan

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac warto możliwie najlepiej przygotować się do naszego przedsięwzięcia. Aby proces odnawiania przyniósł zamierzone efekty należy odpowiednio go zaplanować. Zastanówmy się jakich rezultatów oczekujemy – czy zależy nam jedynie na odświeżeniu koloru, czy może chcemy zmienić go diametralnie? Warto zorientować się w ofercie różnego rodzaju środków do renowacji i konserwacji mebli (farby, oleje, lakiery, lakierobejce, woski itp.).

Jak odnowić meble z drewna – renowacja

Proces odnawiania rozpoczynamy od przygotowania powierzchni mebli do dalszej pracy. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem okazuje się zeszlifowanie wierzchniej warstwy lakieru / farby – dzięki temu uzyskamy odświeżoną warstwę drewna.

Sięgnijmy w tym celu po gruboziarnisty papier ścierny i szlifierkę – tak jak wspomnieliśmy wcześniej – dobrej jakości narzędzie sprawi, że praca będzie efektowna, szybka i przyjemna. Wybierając tego rodzaju sprzęt w sklepie internetowym takim jak JP-Tech możemy zakupić elektronarzędzia w niezwykle korzystnym stosunku jakości do ceny. Demontujemy również wszelkie uchwyty oraz klamki. Kolejnym krokiem jest odpylenie (odkurzenie) mebli oraz dokładne umycie wszelkich wnęk i zakamarków – w ten sposób drewniana powierzchnia przygotowana jest na dalsze działania! Aby konserwacja, malowanie i lakierowanie przebiegły zgodnie z zamierzeniem należy zapoznać się z instrukcją danego środka oraz postępować zgodnie z zaleceniami.

Maszyny do drewna - kupuj online na JP-Tech

Renowacja mebli drewnianych – podsumowanie

Renowacja starych i wysłużonych mebli staje się coraz popularniejsza. Jest doskonałym sposobem na odświeżenie aranżacji, pobudzenie kreatywności, a dzięki niej zyskamy jedyny w swoim rodzaju element, który w pełni odzwierciedlać będzie nasze upodobania. Możliwości jego odnowienia jest naprawdę wiele! Popularne jest eksponowanie naturalnego ułożenia słojów i pozostanie przy oryginalnym odcieniu drewna. Ciekawym pomysłem na metamorfozę jest nadanie meblom nowego, wyrazistego koloru – dzięki temu ożywimy pomieszczenie, a wybrany element będzie cieszył efektem świeżości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here