Przyszli rodzice z pewnością z ekscytacją oczekują na to, aż będą mogli powitać na świecie swoje długo wyczekiwane maleństwo. Zanim jednak tak się stanie, to muszą oni podjąć się ogromnego wyzwania. Na ich barkach spoczywa bowiem obowiązek idealnego urządzenia pokoju dla niemowlaka. Zwykle mus być on dopasowany perfekcyjnie do potrzeb małego człowieka, który będzie w nim mieszkał i się rozwijał. Wobec tego w jaki sposób można zaaranżować pokój dla długo wyczekiwanego maluszka?

Jakie kolory dobrać do pokoju dla niemowlaka?

W przypadku doboru kolorów do pokoju dla niemowlaka, trzeba kierować się nie tylko estetyką, ale także względami praktycznymi. Rodzice muszą zdać sobie sprawę z tego, że kolory mają ogromny wpływ na dziecko. W praktyce oznacza to, że wybranie zbyt dynamicznych i żywych kolorów na ściany do pokoju dla niemowlaka sprawi, że maluszek często będzie czuł się pobudzony, a być może nawet będzie miał problemy z zasypianiem. Odradza się więc korzystanie z barwy czerwonej czy różowej oraz żółtej. Te kolory są niezwykle pobudzające i drażniąco działają na dziecko. O wiele lepiej sprawdzą się kolory wyciszające. Zaleca się, by do pokoju niemowlaka dobierać barwy pastelowe i związane z kolorami natury. Świetnie sprawdzi się ciepła zieleń, a nawet i pastelowy błękit. Dzięki nim maluszek będzie mógł czuć się bezpiecznie i spokojnie, a także o wiele łatwiej zaadoptuje się w nowym pokoju.

Jakie akcesoria są niezbędne dla maluszka w jego pokoju?

Rodzice z całą pewnością doskonale wiedzą, że w pokoju dziecka powinno znaleźć się bezpieczne oraz wygodne łóżeczko. Niemniej jednak nie jest ono jedynym mebelkiem, które należy doposażyć do pokoju dla niemowlaka. Nie obejdzie się również bez przewijaka, który powinien być ustawiony tuż koło łóżeczka. Ten mebel z kolei znacznie ułatwi zadanie mamom podczas przewijania pociechy. Rodzice nie mogą zapomnieć również o tym, by dopasować do niemowlęcego pokoju niewielką szafkę na rzeczy maluszka, a także na jego akcesoria do pielęgnacji. Warto również wygospodarować miejsce na niewielką wanienkę. Dzięki takim dodatkom, pokój noworodka będzie maksymalnie funkcjonalny i z pewnością ułatwi rodzicom opiekę nad nowym członkiem rodziny.

Bezpieczeństwo to priorytet w pokoju dla niemowlaka

Urządzając pokój dla niemowlaka, rodzice nie mogą zapomnieć o względach bezpieczeństwa. Warto zaznaczyć, że malec już wkrótce zacznie być ciekawy świata i zacznie odkrywać jego sekrety na własnych zasadach. Wobec tego w pokoju dla niemowlaka powinien znaleźć się miękki, najlepiej puchaty dywan. Ochroni on malca przed zimną i twardą podłogą, z którą zderzenie będzie dość nieprzyjemne. Co więcej, nie obejdzie się także bez odpowiednich nakładek na meble. Trzeba bowiem zabezpieczyć wszystkie ostre kanty i rogi, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla raczkującego malca. Dzięki temu dziecko w pokoju będzie bezpieczne, nawet w momencie, kiedy rodzice na kilka sekund spuszczą z niego swój opiekuńczy wzrok. Malec będzie w takim pokoju szczęśliwie dorastał i się rozwijał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj