Wycieraczki stanowią niezbędny element wyposażenia większości budynków. Ich zastosowanie skutecznie chroni podłogi wewnętrzne przed zniszczeniem, ponieważ pozwala na efektywne zatrzymanie zabrudzeń wnoszonych na podeszwach butów. Konstrukcja wycieraczki obiektowej może być specjalnie dostosowana od zbierania zanieczyszczeń różnego typu, zwłaszcza wody, śniegu, błota czy pyłów. O funkcjach i właściwościach takiego elementu wyposażenia decyduje zarówno jego konstrukcja, jak i rodzaj materiału użytego do produkcji.

Wycieraczki aluminiowe dla nowoczesnych budynków

W obiektach o nowoczesnej architekturze bardzo dobrze sprawdzają się wycieraczki aluminiowe. Do ich zalet należy duża wytrzymałość na wgniatanie i ścieranie, a tym samym długa żywotność. Wycieraczki obiektywne tego typu są ponadto multi-funkcjonalne, ponieważ pozwalają na zastosowanie różnych wkładów czyszczących w konstrukcji pojedynczego produktu. Modele wykonane z wysokiej jakości aluminiów odznaczają się zarazem stylowym, estetycznym i uniwersalnym wyglądem, który doskonale wpisuje się w modernistyczne projekty budynków. Wycieraczki te mogą być zamawiane na wymiar, a do tego są łatwe w montażu oraz nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Do ich czyszczenia można zastosować wiele środków chemicznych.

Wycieraczki gumowe dla stref o dużym natężeniu ruchu

Wycieraczki gumowe bardzo dobrze spełniają wymagania budynków, które charakteryzują się się wysokim natężeniem ruchu. Ich odpowiednia konstrukcja zapewnia bowiem dużą odporność na intensywną eksploatację, a zarazem efektywnie zatrzymuje nawet duże zanieczyszczenia. Zastosowanie wycieraczek gumowych jest zalecane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Ich materiał z powodzeniem znosi ekspozycję na duże obciążenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Tworzywa sztuczne wykorzystane w produkcji takich wycieraczek mogą mieć różną strukturę, np. pełną lub z wypustkami. Do polecanych rozwiązań należą też modele ażurowe, które pozwalają na stworzenie wydajnego ciągu czyszczącego w budynkach o dużej powierzchni.

Jak wybrać idealną wycieraczkę obiektową: przewodnik po zastosowaniach i materiałach foto1 1

Wycieraczki tekstylne do redukcji kosztów

Dla wielu budynków bardzo praktycznym rozwiązaniem będą wycieraczki z wysokiej klasy materiałów tekstylnych. Ich zastosowanie sprawdza się zwłaszcza w przedsionkach oraz holach, np. dla obiektów użyteczności publicznej. Z powodzeniem można ich używać również w wejściowych strefach budynków przemysłowych. Tego rodzaju wycieraczki zatrzymują zanieczyszczenia stałe w postaci piachu, pyłu czy błota, a także wodę i śnieg. Ich konstrukcja bazuje na odpowiednio zaprojektowanych systemach tekstylnych, które wykorzystują specjalne sploty i odpowiednio dobrane składniki runa. Wysokiej jakości wycieraczki tekstylne posiada w swojej ofercie ich producent, czyli polska firma Polentex. Ich zastosowanie podnosi żywotność podłóg i redukuje koszty związane z czyszczeniem, a ponadto zapewnia estetyczne uzupełnienie architektury budynku.

Wycieraczki stalowe dla specjalnych zastosowań

Wycieraczki stalowe są bardzo wytrzymałe, przez co doskonale sprawdzają się w specjalnych zastosowaniach. Ich konstrukcja bazuje na wykorzystaniu cynkowanych ogniowo krat, a także występujących na całej powierzchni płaskownikach. Taka budowa gwarantuje efektywne zeskrobywanie zanieczyszczeń. Gęstość oczek wycieraczki stalowej może być dobrana indywidualnie, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo pracy oraz gwarantuje możliwość poruszania się w wysokim i ciężkim obuwiu. Konstrukcja taka zachowuje swoją wytrzymałość również w przypadku konieczności znoszenia ciężaru wózków inwalidzkich czy dziecięcych. Wycieraczki stalowe mogą korzystać z różnych usprawnień, takich jak dodatkowe wkłady czyszczące czy elementy poślizgowe. Nie bez znaczenia pozostają walory estetyczne. Tego rodzaju wycieraczki systemowe sprawdzają się zarówno w warunkach przemysłowych, jak i prywatnych obiektach mieszkalnych. Do ich zalet należy ponadto podwyższona efektywność zatrzymywania zabrudzeń wnoszonych na podeszwach obuwia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj