płytki mrozoodporne

Wybór płytek na taras nie należy do łatwych. Należy bowiem wziąć pod uwagę wiele, istotnych czynników. Ważny jest nie tylko ich wygląd, ale również funkcjonalność. W tym miejscu będą bowiem narażone na mróz, wilgoć, bardzo wysoką i niską temperaturę. Jak zatem znaleźć idealny model? Jakie płytki mrozoodporne na taras spełnia nasze oczekiwania? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kluczowy materiał

Najważniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu płytek na taras jest materiał, z którego zostały wykonane. Taras bowiem każdego dnia narażony jest na cały szereg niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zimą zagrożenie dla niego stanowi śnieg i mróz. Latem z kolei silne nasłonecznienie oraz intensywne deszcze. Poza tym samo częste użytkowanie może być bardzo problematyczne. W końcu nie raz zdarzyło nam się upuścić na płytki coś ciężkiego albo przejechać po nich jakimś ostro zakończonym przedmiotem. To wszystko może natomiast prowadzić do pękania, zmiany koloru płytek, ich blaknięcia, ścierania oraz powstawania rozmaitych rys i innego rodzaju uszkodzeń. Taka posadzka będzie natomiast wyglądała nie tylko nieestetycznie, ale dodatkowo nie zabezpieczy tarasu przed dalszymi uszkodzeniami. Właśnie dlatego warto sięgnąć po wysokiej jakości płytki mrozoodporne na taras.

Jakie płytki na taras?

Rozwiązaniem, po które sięga najwięcej klientów sklepów budowlanych jest zatem gres. To płytki mrozoodporne na taras, które posiadają wiele, unikalnych właściwości. Gres jest wypalany z takich składników, jak glina oraz kaolin. Dzięki temu jest bardzo wytrzymały i niemal niezniszczalny. Świetnie znosi bardzo wysokie, jak i bardzo niskie temperatury. Nie stanowi dla niego zagrożenia również woda, w tym intensywne deszcze albo zalegający śnieg. Jednocześnie doskonale wyglądają. Najczęściej imitują bowiem beton, kamień, a także drewno i znakomicie komponują się z elewacją domu, a także aranżacją ogrodu. Przy okazji gres jest tani w utrzymaniu. Nie wymaga bowiem żadnych, szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwujących. Płytki mrozoodporne na taras w wersji gresowej mogą występować w różnych wariantach grubości. Te wielkości wahają się od poziomu 8 mm do aż 2 cm.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Ustaliliśmy zatem, że najlepiej szukać płytek, wykonanych z gresu. Co jeszcze ma znaczenie? Na opakowaniu danego produktu znajdziemy wiele szczegółowych parametrów. Istotna jest również mrozoodporność, niska nasiąkliwość, antypoślizgowość oraz klasa ścieralności i plamienia. Płytki mrozoodporne na taras nie będą pękać i kruszyć się pod wpływem bardzo niskich temperatur. Niska nasiąkliwość zapewni im ochronę przed wodą. Z kolei antypoślizgowość komfort poruszania się, nawet po deszczu. Z kolei klasa ścieralności i plamienia wpłynie przede wszystkim na estetykę takiego pokrycia tarasu. Im wyższy współczynnik, tym większa szansa, że płytki pozostaną niezmienione nawet po latach ich użytkowania. Ochrona przed plamami jest natomiast ważna wtedy, gdy wykorzystujemy taras do różnych aktywności, w tym organizujemy tam grilla, naprawiamy rower, a płytki są zagrożone przez rozmaite oleje i inne płyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj