Urządzenie pokoju dla dziecka jest wyzwaniem wymagającym dużo wyobraźni i znajomości trendów. Pomieszczenie, w którym maluch spędza najwięcej czasu, powinno być odzwierciedleniem jego marzeń i zainteresowań. Musi być funkcjonalne, ergonomiczne, a jednocześnie przytulne i wyjątkowe. Dzieci są wymagającymi użytkownikami. Oprócz osobistych upodobań kierują się często tym, co jest popularne i znane w dziecięcym świecie. Warto stworzyć przestrzeń łączącą potrzeby, wyobraźnię i obecne trendy.

Meble do pokoju dziecka – klasyka czy zabawne formy?

Meble dla dziecka muszą być solidne i bezpieczne. Powinny zapewniać komfort użytkowania i być dopasowane do wieku młodego człowieka. Dobrze, żeby były wielofunkcyjne i mobilne i sprzyjały dowolnej aranżacji przestrzeni. Ważna jest jakość i materiały, z jakich są wykonane. Meble dziecięce powinny jednak przede wszystkim pasować do charakteru i zainteresowań dziecka. Jeżeli jest ono zapalonym piłkarzem, warto sprawić mu siedzisko w kształcie piłki. Fan motoryzacji ucieszy się z łóżka w formie samochodu. Wspinanie umożliwi konstrukcja z drabinką. Dobrym pomysłem jest miejsce do spania w formie domku lub indiańskiego tipi. Pufa w kształcie ulubionych klocków będzie ciekawą dekoracją dziecięcego pokoju. Dobrze sprawdzi się siedzisko przypominające wielką pluszową maskotkę. Warto postawić również na niebanalne dodatki. Dywan z motywem uliczek posłuży jako tor, na którym odbywać się będą wyścigi samochodowe. Lampa miś oświetli wnętrze i będzie się ciekawie prezentować. Meble i dekoracje w zabawnych formach świetnie rozwijają dziecięcą kreatywność i tworzą niebanalny wystrój.

Przechowywanie – stylowe półki i schowki

Pokój dziecięcy to mnóstwo zabawek. Po skończonej zabawie warto znaleźć miejsce na ich przechowywanie i uporządkować wizualnie przestrzeń. Tradycyjne szafy i komody sprawdzą się w pokoju starszego dziecka. Dla malucha odpowiednie będą meble w ciekawych formach. Szafki w kształcie domków są bardzo stylowe i pomieszczą wiele ubrań. Oryginalne mebelki w formie dużej przeskalowanej literki, mogą być miejscem przechowywania książek i zabawek. Półki naścienne przypominające gałęzie drzew lub miniaturowe domki są nie tylko praktyczne, ale też dekoracyjne. Takie mebelki można wykonać na zamówienie według własnego pomysłu. Mogą przybierać rozmaite kształty – chmurki, strzałki, a nawet samochód z małymi przegródkami. Do składowania zabawek, kredek i niewielkich akcesoriów można wykorzystać pufy i stoliki, które często pełnią również funkcję schowka. Są praktyczne, mobilne, lekkie i pojemne. Świetnie sprawdzą się klasyczne kufry i skrzynie, których można użyć do stworzenia dodatkowego miejsca do siedzenia lub zabawy. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie mebli modułowych. Służyć mogą nie tylko jako praktyczne schowki, ale również jako element przestrzeni pobudzający wyobraźnię i kreatywność.

Dekoracje na ścianę – plakaty z bajkowym motywem

Ściany w pokoju malucha można pomalować na jednolity jasny kolor, stanowiący bazę dla elementów dekoracyjnych. Warto zadbać, żeby nie była to barwa zbyt jaskrawa i agresywna. Powinna w harmonijny sposób scalać cały wystrój. Ściany są dobrym miejscem na umieszczenie ciekawych, przykuwających uwagę obrazków i plakatów w antyramach. Do stworzenia interesującej dekoracji można użyć gotowych produktów dostępnych w sklepach. Proste w formie, lekkie i nowoczesne aluminiowe ramy będą się świetnie komponowały w pokoju dziecięcym. Można z nich stworzyć kolekcję obrazków w różnych rozmiarach i wzorach. Dobrym pomysłem jest wydrukowanie lub zamówienie plakatu z motywem postaci z ulubionej bajki, lub kreskówki malucha i wyeksponowanie go w widocznym miejscu i zalecane jest użycie antyramy z plexi (nie ze szkłem). Bajkowe motywy w dużych aluminiowych ramach mogą być jedyną ozdobą pokoju. W ten sposób wnętrze nabierze stylu, a pomieszczenie wpasuje się w gusta małych użytkowników. Przed wyborem wzoru, jaki ma zawisnąć na ścianie, warto zapytać dziecko i wspólnie z nim zdecydować jaka ulubiona postać ma się znaleźć na plakacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj