Przed zakupem kołdry wielu klientów dokładnie sprawdza, jakie produkty dostępne są na rynku. Nie ma się co dziwić, wszak producenci oferują mnóstwo różnych rozwiązań, a powodzeniem cieszą się zarówno produkty z wypełnieniem naturalnym, jak i sztucznym. Zmieniają się także nasze przyzwyczajenia. Niekoniecznie chcemy inwestować w grube i ciepłe kołdry puchowe, ponieważ świetnie sprawdzają się te lekkie i przewiewne. I jak zawsze każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Kołdry antyalergiczne dla wymagających

Wybierając kołdry, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich wypełnienie. Choć to czynnik, którego nie widać, to jednak od niego zależy trwałość, komfort użytkowania oraz przede wszystkim właściwości termoizolacyjne. Dlatego właśnie niezmiennie w modzie są wypełnienia naturalne, choć nie brakuje również zwolenników syntetycznych rozwiązań. Warto pamiętać o tym, że wszystkie kołdry pikowane mają swoje wady i zalety.

Gdzie sprawdzą się kołdry całoroczne?

Wśród naturalnych i bardzo luksusowych wypełnień na pierwszym miejscu wymienia się puch. Szczególnie ten gęsi wyróżnia się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Poza tym kołdry puchowe są lekkie i bardzo wygodne. Niewątpliwie jednak do wad zaliczyć można dość wysoką cenę. Poza tym to nie będzie dobra opcja dla alergika. Nieco tańsze są kołdry z pierza, choć mają słabsze właściwości termoizolacyjne. Dużą popularnością cieszą się także produkty z wełny owczej. Pozwalają one ciału oddychać, a z drugiej strony zapewniają ciepło. To opcja idealna na zimę – wystarczy dobrać odpowiednią pościel, by stworzyć w sypialni idealne warunki. Warto również zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do innych naturalnych wypełnień kołdra z owczej wełny będzie idealna dla alergików. Poza tym zaleca się ją osobom chorującym na reumatyzm.

Przebojem na rynku są kołdry z wypełnieniem syntetycznym. Jeszcze do niedawna zarzucano im słabszą jakość oraz podkreślano, że bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Obecnie coraz częściej dorównują parametrami kołdrom z wypełnieniem naturalnym. Najczęściej producenci sięgają po włókno poliestrowe. Sam materiał jest lekki i elastyczny oraz ma właściwości antystatyczne. Świetnie dba o komfort termiczny, więc nie ma się co dziwić, że często produkuje się z niego również koce. Wypełnieniem sprężystym i odpornym na uszkodzenia jest natomiast poliester pokryty silikonem. Charakterystyczne spiralne włókna sprawiają, że ciepło jest lepiej utrzymywane. Z takim wypełnieniem produkowane są kołdry całoroczne. Ten rodzaj jest także polecany alergikom.

Jakie wybrać wypełnienie kołdry?

Ważnym aspektem staje się też klasa ciepła. W Polsce najczęściej dzieli się kołdry na letnie i zimowe, choć sama ta klasyfikacja jest dość nieprecyzyjna. Pojawiają się też oczywiście produkty całoroczne. Latem rewelacyjnie sprawdzać się będą lekkie cienkie kołdry. Oznacza się je cyfrą 1 lub 2 w sześciostopniowej skali. Te sygnowane 3 lub 4 to kołdry całoroczne. Jest to opcja wygodna, ponieważ nie ma wówczas konieczności zakupu dwóch różnych produktów na lato i zimę oraz ich przechowywania. Warto pamiętać o tym, że kołdry całoroczne są świetne w miejscach, gdzie jest w miarę stała temperatura. Cyfra pięć oznacza kołdry zimowe. Są one grube i ciężkie, a 6 jest właściwe dla produktów dwuwarstwowych, które sprawdzają się naprawdę w zimnych miejscach. Jak widać, bez problemu można dopasować kołdrę do swoich potrzeb, temperatury, posiadanego budżetu i oczywiście samej sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj