kolumna prysznicowa
fot. ukbathrooms.com

W czasie urządzania łazienki pojawia się zwykle pytanie o wybór armatury. Praktyczna kolumna prysznicowa dostępna jest w kolorze czarnym, matowym lub metalicznym – srebrno-stalowym. Jak zatem dobrać słuchawkę i pokrętła? Wybór dotyczy zarówno kolorystyki, jak i kształtu słuchawki. Obok klasycznych, okrągłych deszczownic, można postawić na nietuzinkową, kwadratową.

Praktyczna i wygodna słuchawka prysznicowa

Główną zaletą natrysku jest możliwość podwieszenia na dowolnej wysokości. Jeśli w domu są dzieci, kolumna prysznicowa może zostać przymocowana nieco niżej. Cała instalacja nadaje się do samodzielnego montażu. Jeżeli łazienka urządzana jest od podstaw, np. w mieszkaniu pod klucz od dewelopera, wówczas model warto dopasować do stylistyki wnętrza. W przypadku remontu i modernizacji starszego mieszkania, można postawić na nowoczesne, czarne zestawy. Kąpiel pod takim prysznicem daje wiele możliwości. Dzięki górnej deszczownicy w każdej chwili domownicy skorzystają z szybkiego odświeżenia. Słuchawka przydaje się np. gdy chcemy wygodnie spłukać włosy.

Nowoczesne i klasyczne modele kolumn łazienkowych

Okrągłe kształty od pewnego czasu konkurują z wyjątkowo nowoczesnymi, kwadratowymi słuchawkami i deszczownicami. Strumień wody płynący z kolumny prysznicowej można dowolnie regulować. Jeśli chodzi o temperaturę, to większość kolumn wyposażona jest w termostat. Dzięki temu urządzeniu łatwiej utrzymać optymalną temperaturę bez konieczności ciągłego regulowania strumienia wody. Warto zastanowić się nad tym ułatwieniem, gdyż różnica w cenie jest niewielka, a komfort użytkowania stanowczo większy niż zwykłych pryszniców. Z kolei kształt samej słuchawki i deszczownicy ma znacznie nie tylko estetyczne. Kwadratowe deszczownicę uważane są za bardzo nowoczesne i stylowe. Z pewnością idealnie będą się prezentowały w futurystycznych i minimalistycznych wnętrzach oraz loftowych mieszkaniach. Kolumna prysznicowa z okrągłą słuchawką jest kojarzona ze spokojną klasyką. Pasuje do każdej łazienki i jest bardzo praktyczna.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna prysznica?

Wybierając armaturę łazienkową warto kierować się nie tylko ceną. Kolumny prysznicowe idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na wannę. Doskonale komponują się z kafelkami i kabiną prysznicową. Czarny, matowy zestaw wygląda stylowo i zachwyca swą elegancją. Z kolei srebrna kolumna jest ponadczasowa i wyjątkowo uniwersalna. Oba warianty wyróżniają się trwałością i zapewniają wygodne użytkowanie każdego dnia. Praktycznym dodatkiem jest także termostat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here