Malowanie ścian i sufitów to jeden z najważniejszych elementów remontu każdego pokoju dziennego i pozostałych pomieszczeń. Ważne jest odpowiednie przygotowanie ścian, jak i wybór koloru. Przekonaj się, jak istotny jest styl i dodatki w czasie urządzania salonu. Dobierz do tego piękny kolor ściany, który spełni twoje oczekiwania. Poznaj tajniki psychologii kolorów!

Dobierz idealny kolor nim rozpoczniesz malowanie sufitu i ścian w salonie

Remont to często długotrwały proces, obejmujący także malowanie ścian i sufitów w salonie. Warto pamiętać, że wybór właściwego koloru to nie lada wyzwanie. Jak wiadomo, kolory otaczają nas z każdej strony. Jedne zwracają uwagę intensywną i pobudzającą barwą, kolejne są stonowane, wręcz neutralne i wyciszające. Psychologia kolorów odgrywa bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu, jak i leczeniu kolorem, zwanym chromoterapią. Dlatego przekonaj się, który kolor pobudza, wycisza i relaksuje. Zadbaj o swoje dobre samopoczucie, wybierając nowy kolor do malowania ścian w salonie zgodnie z psychologią kolorów.

Dobór barw i odcieni to bardzo indywidualna kwestia, uzależniona od charakteru, bagażu doświadczeń oraz skojarzeń. Kolory to wrażenia wzrokowe, które są wywoływane przez fale elektromagnetyczne o różnych długościach. Ich długość uzależniona jest od barwy, intensywności oraz odcienia koloru. Należy wyróżnić kilka typów barw, wśród których ciepłe kolory. To między innymi żółty, pomarańczowy i czerwony. Do zimnych barw zalicza się zielony i niebieski kolor. Ciepłe kolory pobudzają nasz mózg, przez co musi on zużyć więcej energii. Wpływa to jednocześnie na pobudzenie metabolizmu, jak i wyższy stan pobudzenia. Natomiast chłodniejsze kolory są szybciej rozpoznawane przez mózg, dlatego wydatek energetyczny jest niższy. Kolory te oddziałują na organizm uspokajająco.

Piękny kolor na ścianie!

Nim zacznie się malowanie ścian i sufitów wybierz odpowiedni kolor do salonu. Czerwony to intensywny i bardzo emocjonalny kolor, dlatego polecany jest do pomalowania ścian w korytarzu, kuchni, przedpokoju czy siłowni. Żółty to pełna energii i entuzjazmu barwa, która przypomina słoneczne dni. Odcienie tego koloru warto zastosować w pokoju dziecięcym, salonie i kuchni. Pomarańczowy to kwintesencja pozytywnej energii i entuzjazmu, który warto wybrać do salonu czy przedpokoju. Kolor zielony to kwintesencja natury, świeżości, pozytywnej energii i harmonii. To jednocześnie bardzo uniwersalny kolor, który można zastosować w w kuchni, salonie, pokoju dziecięcym i sypialni. Odcienie niebieskiego pozytywnie wpływają na skupienie i ukojenie, dlatego polecany jest do malowania ścian w salonie, pokoju dziecięcym czy domowym biurze. Natomiast biały kolor to synonim świeżości czystości, ale również spokoju. Kolor ten stanowi doskonałą bazę do kolorowej aranżacji w salonie czy sypialni. Świetnie sprawdzi się również w łazience, toalecie oraz pomieszczeniach biurowych.

Malowanie ścian i sufitów w salonie

Malowanie ścian i sufitów wymaga także dobrego przygotowania powierzchni. Najlepiej z pokoju wynieść wszystkie meble oraz sprzęty. Czasem jest to niemożliwe, wtedy wszystkie przedmioty okrywamy folią malarską. Natomiast listwy przypodłogowe, ościeżnice i włączniki światła oklejamy taśmą malarską. Należy również przygotować pędzle i wałki, czyli oczyścić je z kurzu, pyłu lub luźnego włosia. Samodzielne malowanie ścian nie jest trudne, jednak wymaga czasu i podstawowego sprzętu. Chcesz pomalować ściany? Wybierz nowy kolor, zacznij od malowania sufitów, aby prace remontowe zakończyć malując ściany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here