stół w salonie

Szybujące ceny mieszkań windują popyt na mniejsze metraże, na lokale pozbawione oddzielnej kuchni, wyposażone w salon z aneksem kuchennym, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni.

Urządzenie niewielkiego wnętrza w nowoczesny i funkcjonalny sposób może okazać się wyjątkowo trudne, zwłaszcza jeśli nie chcesz zrezygnować z zakupu podstawowych mebli, takich jak stół. Jeśli zależy Ci na tym, by w salonie zalazł się klasyczny stół, zwykle musisz zrezygnować z tradycyjnych mebli wypoczynkowych, inaczej zagracisz całą wolną przestrzeń. Istnieje jednak sposób na pogodzenie sprzecznych ze sobą dążeń. Rozwiązaniem Twojego problemu mogą okazać się ławostoły, czyli meble łączące w sobie funkcję ławy i stołu.

Czym są ławostoły?

To rodzaj mebli salonowych stworzonych z myślą o niewielkich pomieszczeniach, w których ustawienie dużego, klasycznego stołu z krzesłami jest niemożliwe lub niefunkcjonalne (gdy stół i krzesła zajmują zbyt wiele miejsca). Ławostół to mebel łączący w sobie cechy ławy i stołu. Jest znacznie niższy od klasycznego stołu, a przez to idealnie sprawdza się w połączeniu z różnymi rodzajami mebli wypoczynkowych, z fotelami, sofami, wersalkami, narożnikami czy kanapami. W razie potrzeby ławostół można jednak szybko rozłożyć i co równie ważne, unieść do góry, dzięki czemu zaczyna wyglądać jak klasyczny stół i w takiej opcji może również pełnić funkcję tradycyjnego stołu – wystarczy odsunąć od niego meble wypoczynkowe i dostawić krzesła.

W sklepach meblowych znajdziesz wiele modeli ławostołów o różnych kształtach i wymiarach, wykonanych z różnorodnych materiałów. Najczęściej są to meble drewniane z melaminowanym blatem. Niekiedy są to również bardziej nowoczesne meble o konstrukcji metalowej lub drewnianej, ale z blatem wykonanym z wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub materiału drewnopodobnego, laminowanego lub wykończonego innego rodzaju okleiną.

Kiedy warto sięgać po ławostoły?

Tego typu meble będą idealnym wyborem dla małych salonów, w których nie ma miejsca na jednoczesne ustawienie tradycyjnego stołu z krzesłami i ławy przy meblach wypoczynkowych. Niewielkie ławostoły pozwalają oszczędzić miejsce, przez co są idealnym uzupełnieniem wnętrz urządzonych w sposób nowoczesny, w których otwarta przestrzeń jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na pozytywny odbiór całości danej aranżacji. Wybór tego typu konstrukcji będzie również dobrą decyzją, jeśli nie chcesz rezygnować z wygody oferowanej przez meble wypoczynkowe, a nie masz już w salonie miejsca na ustawienie dodatkowego stołu. Warto pamiętać, by przy okazji zakupu tego typu mebla od razu dokupić do niego krzesła. Musisz mieć również miejsce do przechowywania krzeseł – na co dzień ławostół pozostaje złożony.

Wybór stołu do niewielkiego salonu nie jest zadaniem łatwym, ale możliwym do pogodzenia z chęcią zachowania jak największej wolnej przestrzeni w salonie. Inwestując w ławostół, czyli ławę o funkcji stołu, oszczędzasz miejsce i stwarzasz sobie możliwość organizacji przyjęć, imprez czy świąt dla większej liczby osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj