W celu poprawy organizacji przestrzeni w warsztacie lub domu często stosuje się półki, tablice, wieszaki i haczyki. W przypadku metalowych akcesoriów o niewielkich rozmiarach i masie ciekawą alternatywą dla tego typu rozwiązań są magnetyczne uchwyty i listwy, a nawet takie gadżety jak neodymowe magnesy z warstwą kleju, nadające się do szybkiego mocowania na dowolnego rodzaju gładkiej powierzchni. Warunkiem funkcjonalności takiego rozwiązania jest wybór magnesu z silnym klejem.

Magnes zamiast haczyka

Pokryte od spodniej strony warstwą silnie wiążącego kleju magnesy walcowe neodymowe (w kształcie płaskiej pastylki) stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych haczyków, zwłaszcza jeśli są używane do przechowywania kluczy lub innego rodzaju metalowych akcesoriów. Jeśli tego typu akcesoria wykonane są z metalu ferromagnetycznego (żelaza lub stali), wówczas do ich mocowania na ścianie, meblach, regałach lub stołach można wykorzystywać różnego rodzaju uchwyty magnetyczne. Najlepiej w tej roli sprawdzają się silne magnesy neodymowe. Ich różne wersje z warstwą kleju znaleźć można na stronie https://magnes.com.pl/pol_m_Magnesy-neodymowe_Magnesy-neodymowe-walcowe-z-klejem-197.html. Takie magnesy są proste i szybkie w montażu, pozwalają uniknąć konieczności nawiercania otworów w ścianach lub meblach i z łatwością przywierają do wszelkiego rodzaju gładkich powierzchni. Oczywiście, gdy zajdzie taka potrzeba, magnes można łatwo usunąć.

Samoprzylepne magnesy neodymowe

Przy mocowaniu metalowych, drobnych akcesoriów typu klucze, wiertła, bity, różnego rodzaju imbusy i wkrętaki sprawdzą się zarówno profesjonalne uchwyty magnetyczne w formie listwy, z otworami montażowymi umożliwiającymi ich trwałe przytwierdzenie do dowolnego rodzaju powierzchni, jak i magnesy samoprzylepne z warstwą kleju o różnych kształtach. W sprzedaży dostępne są różnorodne modele magnesów z klejem. To zarówno taśmy magnetyczne używane m.in. do mocowania tablic informacyjnych na regałach metalowych, jak i neodymowe magnesy walcowe, które kształtem przypominają tradycyjne magnesy ferrytowe stosowane w szkołach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj