Zwykle z mierników uniwersalnych, czyli multimetrów i urządzeń bardziej specjalistycznych, używanych na przykład do pomiaru rezystencji izolacji, korzystają elektrycy i wszelkiej maści monterzy. To sprzęt, który pozwala sprawdzić bezpieczeństwo użytkowania instalacji elektrycznej, wykrywający istniejące błędy i wady, ułatwiając wykonanie napraw. Oczywiście mierniki Sonel to nie tylko sprzęt dla elektryków. W ofercie marki znaleźć można wiele urządzeń przydatnych także w domu.

Spis treści

Multimetry cyfrowe

Podstawą oferty polskiej firmy ze Świdnicy są mierniki uniwersalne, czyli zespolone urządzenia pomiarowe przeznaczone do pomiaru różnorodnych wartości fizycznych, przede wszystkim wartości związanych z prądem elektrycznym. Wśród uniwersalnych mierników Sonel znaleźć można urządzenia o uproszczonej konstrukcji i wysokospecjalistyczny sprzęt dedykowany zastosowaniom profesjonalnym, przeznaczony m.in. do naprawy elektroniki. Najprostsze, uniwersalne mierniki Sonel są sprzętem cyfrowym nadającym się do zastosowań profesjonalnych i amatorskich. To sprzęt posiadający funkcję amperomierza, woltomierza i omomierza. Zwykle pozwala mierzyć napięcie oraz prąd AC i DC, rezystancję, pojemność i częstotliwość, sprawdzać ciągłość i wykonywać test diody. Multimetr tego typu przyda się przy sprawdzaniu działania różnego rodzaju urządzeń elektrycznych, a także samej instalacji.

Specjalistyczne mierniki Sonel

Oferta polskiego producenta akcesoriów elektrycznych i urządzeń pomiarowych nie ogranicza się tylko i wyłącznie do prostych multimetrów cyfrowych. Wręcz przeciwnie, jej podstawą jest sprzęt specjalistyczny. Pomimo tego, wiele profesjonalnych mierników Sonel znajdzie zastosowanie również w warunkach domowych. Przykładem są urządzenia przeznaczone do wykrywania kabli. To niezwykle pomocne przy realizacji prac remontowych w nowym mieszkaniu lub lokalu. Ciekawym uzupełnieniem domowego warsztatu mogą okazać się również kamery termowizyjne i pirometry. To szczególne mierniki Sonel, które pomagają m.in. w wykrywaniu istniejących mostków termicznych czy oznaczaniu elementów instalacji elektrycznej podlegających nadmiernym obciążeniom.

Podstawowym miernikiem Sonel, w jaki powinien zaopatrzyć się każdy majsterkowicz, jest uniwersalny multimetr cyfrowy oferujący możliwość wykonania podstawowych pomiarów elektrycznych. Przydatnymi urządzeniami w zastosowaniach domowych, amatorskich i półprofesjonalnych są także detektory kabli i kamery termowizyjne, ewentualnie bardziej specjalistyczne pirometry, które pozwalają mierzyć temperaturę w sposób bezdotykowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj