Dobrze zaplanowana instalacja grzewcza zapewnia komfort i wygodę korzystania z danej przestrzeni przez cały rok. W naszym klimacie stanowi wręcz nieodzowny element wyposażenia. Gdy dobiera się konkretny system lub grzejniki, większość osób koncentruje się ze zrozumiałych względów na parametrach technicznych. Równocześnie warto jednak przyjrzeć się też walorom wizualnym, by optymalnie dobrać produkt do danej przestrzeni. Jakie grzejniki mogą się zatem sprawdzić w aranżacjach vintage? Z czego powinny być wykonane, by stać się nie tylko praktycznym elementem wyposażenia, ale też stylową dekoracją? O tym opowiemy poniżej.

Grzejniki do przestrzeni vintage – ciepło i estetyka mogą iść w parze

Jeszcze jakiś czas temu podstawowym typem ogrzewania do domowych wnętrz były systemy z centralnym kotłem i żeberkowymi kaloryferami, montowanymi w każdym pomieszczeniu, w którym chciało się utrzymać odpowiednią temperaturę.

Obecnie rozwój technologiczny sprawia, że do dyspozycji użytkowników są nie tylko klasyczne produkty konwektorowe, ale także zróżnicowane grzejniki elektryczne, jak choćby te dostępne na stronie: https://econovli.pl.

Można wybierać spośród rozwiązań w rozmaitych kolorach i kształtach. Pojawiają się grzejniki pionowe i poziome, z żeberkami lub zabudowane płaską płytą, wykonane z metalu lub szkła. Dzięki temu da się bez większego trudu znaleźć nie tylko urządzenie o odpowiedniej mocy grzewczej, dopasowanej do danej przestrzeni, ale również produkt, który wpisze się w całościową aranżację.

Grzejniki dekoracyjne lub urządzenia przenośne – komfort cieplny w każdym wnętrzu

Projektanci grzejników dbają o wszelkie detale wytwarzanych urządzeń. Można znaleźć ciężkie, mosiężne rozwiązania do pomieszczeń vintage, utrzymanych w eleganckim, klasycznym stylu. Jeśli natomiast tworzy się przestrzeń retro, prostą i industrialną, można zdecydować się na modele łączące metal ze szkłem.

Warto również wspomnieć o pomieszczeniach, w których z różnych względów nie da się zamontować grzejników na ścianach – choćby ze względów konserwatorskich. W takich wnętrzach retro można wykorzystać modele przenośne. Wystarczy tylko podłączyć je do sieci energetycznej, by szybko i skutecznie podnieść temperaturę.

Jak ukryć ogrzewanie – kilka słów o systemach podłogowych

Nie w każdym pokoju vintage chce się eksponować produkty grzewcze. Niekiedy aranżacja jest na tyle specyficzna, że lepszym rozwiązaniem jest ukrycie grzejników. Zdarza się także, że styl retro wykorzystuje się do zbudowania przytulnych pomieszczeń o bardzo małym metrażu. W nich z kolei duże i rozbudowane grzejniki, zamiast dekorować, zajmują cenną przestrzeń użytkową.

W takich miejscach warto rozważyć zainstalowanie ogrzewania podłogowego (wodnego lub elektrycznego), które daje komfort ciepłej podłogi, a przy tym niemal w całości kryje się pod posadzką lub parkietem, nie ograniczając miejsca.

Ogrzewanie we wnętrzach retro – różne oblicza ciepła

Nowoczesne urządzenia grzewcze mogą zapewniać komfort i bezpieczeństwo, przy zachowaniu najwyższych standardów energooszczędności. Równocześnie bywają ciekawą ozdobą modnych wnętrz. Jeśli zatem szuka się sposobu na oryginalne wykończenie przestrzeni w stylu retro, warto też rozważyć wykorzystanie odpowiednich grzejników – dających ciepło i dopasowanych wizualnie do konkretnej pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj