Wybierając zlewozmywak, najczęściej patrzymy na materiał, z jakiego jest wykonany, kolor oraz podatność na uszkodzenia. Bardzo często przed zakupem zapominamy zastanowić się nad jego funkcjonalnością. O użyteczności tego typu wyposażenia świadczy przede wszystkim ilość komór oraz ich wielkość. Rodzaj zlewozmywaka musimy dopasować do swoich potrzeb. Należy wziąć pod uwagę swoje przyzwyczajenia, ale także nowoczesne rozwiązania, jakie proponują producenci. Nie bez znaczenia jest również ilość domowników oraz to, czy posiadamy zmywarkę.

Wybierając zlewozmywak, najczęściej patrzymy na materiał, z jakiego jest wykonany, kolor oraz podatność na uszkodzenia. Bardzo często przed zakupem zapominamy zastanowić się nad jego funkcjonalnością. O użyteczności tego typu wyposażenia świadczy przede wszystkim ilość komór oraz ich wielkość. Rodzaj zlewozmywaka musimy dopasować do swoich potrzeb. Należy wziąć pod uwagę swoje przyzwyczajenia, ale także nowoczesne rozwiązania, jakie proponują producenci. Nie bez znaczenia jest również ilość domowników oraz to, czy posiadamy zmywarkę.

Zlewozmywaki dwukomorowe

Są to najpopularniejsze zlewozmywaki. Produkowane już od bardzo dawna, wciąż bardzo często nabywane. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, nieszczególnie jednak estetyczne. Polecane zwłaszcza osobom nieposiadającym zmywarki, ponieważ ich komory są w stanie pomieścić większe ilości naczyń. Dzięki temu nie jest konieczne częste zmywanie. Najczęściej kupowane do domów, w których mieszkają całe rodziny. Dwie komory umożliwiają wykonywanie dwóch czynności oddzielnie. W jednej z nich naczynia są myte, w drugiej płukane lub osuszane. Taki podział umożliwia także bezpieczne mycie warzyw oraz produktów mięsnych, ponieważ mogą być one wykonywane w oddzielnej komorze. Wadą tego typu zlewozmywaka jest zajmowanie dużej ilości miejsca na kuchennym blacie. Nie jest on więc przeznaczony do małych aneksów kuchennych.

Zlewozmywaki jednokomorowe

„Tego typu zlewozmywaki przeznaczone są do małych mieszkań i kawalerek. Znajdą zastosowanie w aneksach kuchennych” – Karol K., zlewozmywak24.pl. Są one przeznaczone dla osób, które niezbyt często gotują, dzień spędzają w pracy, rzadko bywają w domu lub po prostu nie mają czasu na przyrządzanie potraw. Jednokomorowy zlewozmywak jest idealnym rozwiązaniem w domach, w których zamontowana jest zmywarka. Niewielki zlewozmywak oznacza jednocześnie więcej wolnej przestrzeni w szafkach pod nim. Ważna jest również estetyka wnętrza, a małe zlewozmywaki w przeciwieństwie do dużych pasują do każdego wystroju. Zlewozmywak ten o wiele lepiej wygląda w dużej kuchni niż w małej, ponieważ nie sprawia wtedy przytłaczającego wrażenia.

Inne rozwiązanie     

Dla osób lubiących spędzać czas w kuchni, nie bojących się wyzwań w postaci dużej ilości naczyń do umycia przeznaczone są duże dwukomorowe zlewozmywaki. Co, jednak jeśli ktoś ma małą kuchnię i brak w niej miejsca na taki sprzęt? Warto poszukać opcji półtorakomorowej. Jest to zlewozmywak, który posiada jedną całą komorę oraz drugą mniejszą. Ta druga komora jest zazwyczaj płytsza oraz węższa od pierwszej. Przeznacza się ja zazwyczaj jedynie do ociekania naczyń lub osuszania produktów spożywczych. Na takie rozwiązanie decydują się coraz częściej właściciele większych kuchni, ponieważ taki zlew prezentuje się o wiele lepiej niż opcja dwukomorowa.     

Istnieją także zlewozmywaki dwuipółkomorowe. Wyposażone są one w dwie głębokie komory posiadające odpływy oraz jedną pomocniczą, również z odpływem. Urządzenia takie często posiadają dodatkowy ociekacz umieszczony nad którąś z komór. Są to bardzo duże zlewozmywaki. Spotykane raczej na zapleczach firm usługowych, w kuchniach restauracji itp.     

Podobnym rozwiązaniem jest zlew z ociekaczem. Pierwsza komora jest standardowa. Z kolei druga jest płaska i równa z blatem. Ociekacz nie zawiera miejsca w szafce pod zlewem, a umożliwia odłożenie mokrych naczyń, bez konieczności rozkładania pod nie ściereczek. Posiada specjalne rowki, które kierują spływającą wodę do zlewu. Dodatkowym atutem ociekacza jest możliwość umiejscowienia na nim suszarki do naczyń. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu zwiększa się liczba jednorazowo suszonych naczyń.

Zlewozmywaki są obowiązkowym elementem wyposażenia kuchni. Pełnią nie tylko rolę praktyczną, ale i dekoracyjną. Ciężkie zlewy to już przeszłość. Te obecne wykonywane są z marmuru, granitu lub stali nierdzewnej. Każda z tych opcji wykonywana w różnych modelach. Wybór tego najwłaściwszego to nie lada wyzwanie. Przyjrzyjmy się własnym potrzebom, a także dodatkowym elementom, w które współczesne zlewozmywaki są wyposażone. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj