Salon to jedno z najbardziej reprezentatywnych pomieszczeń domu. Jest to bowiem miejsce wspólnych spotkań – łączy ze sobą zarówno wieczorną rozrywkę podczas rodzinnych spotkań, jak i przytulną, domową atmosferę. Nie ma bardziej wielofunkcyjnego pomieszczenia w domu!

Właśnie dlatego, jego aranżacja musi być szczegółowo rozplanowana, by w pełni sprostać oczekiwaniom domowników. Jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia salonu, który ma wpływ na jego charakter, jest oświetlenie, którego najpopularniejszym elementem są kinkiety salonowe.

Dlaczego zyskały taką popularność? Jakie korzyści płyną z instalacji kinkietów w salonie oraz, czy faktycznie warto wybrać ten rodzaj oświetlenia?

Kinkiet – idealna lampa do salonu. Poznaj różnorodne oblicze lampy salonowej

Kinkiety salonowe to wysoce cenione oświetlenie dodatkowe – są bowiem równie funkcjonalny/e, jak i dekoracyjny/e. Ten rodzaj lampy w szczególności upodobały sobie osoby,  które dysponują mniejszym metrażem mieszkania i zależy im na dobrej organizacji przestrzeni.

Kinkiety do salonu stanowią bowiem doskonałą alternatywę dla lampy stołowej lub podłogowej, gdyż nie zajmuje miejsca na podłodze czy blacie mebla. Montowane na ścianach nie tylko efektownie ją zagospodarują, ale także nie zajmą zbędne przestrzeni. Ponadto w prosty sposób oświetlą wybrany element salonu, eksponując konkretny strefy we wnętrzu.

Kinkiety do salonu – poznaj potencjał oświetlenia ściennego z Centrum Światła

Niezaprzeczalną zaletą kinkietów salonowych jest ich łatwa dostępność i różnorodność na rynku. Poszukując wyjątkowych modeli, odpowiadającym konkretnym stylom wnętrzarskim, wejdź na Centrumswiatla.pl i wejdź w daną kategorię. Znajdziesz tam najciekawsze projekty cenionych producentów, a wybór kinkietu stanie się jeszcze prostszy, a Twoje wnętrze będzie spójne i harmonijne. Zetkniesz się również z gotowymi propozycjami aranżacji wystroju salonu, z uwzględnieniem tego rodzaju oświetlenia. Jak jednak dobrać kinkiet salonowy względem danego stylu wnętrzarskiemu?

Styl skandynawski w salonie – jaki kinkiet?

Styl skandynawski cechuje się celebracją natury. Kinkiet kupowany do takiego wnętrza powinien zatem zawierać drewniane, metalowe bądź szklane komponenta. Idealnie sprawdzą się również kinkiety z motywem roślinnym lub te o prostej, tradycyjnej formie. Decyduj się na jasną kolorystykę – odcienie bieli, brązów i beży.

Kinkiet w stylu glamour? Centrum Światła ma coś dla Ciebie!

Styl glamour to dosyć wymagający nurt wnętrzarski. Niezwykle ozdobny i bogaty jest idealnie wypośrodkowany pomiędzy przepychem a elegancją. Tutaj subtelne, błyszczące dodatki tworzą całe wnętrze. Dzięki temu, w tego rodzaju wnętrzu, świetnie odnajdą się zdobione, kryształowe kinkiety o fantazyjnych bryłach. Złote, srebrne, bądź te z akcentami czerni, podkreślą piękno Twojego salonu. Szczególnie zjawiskowo będą się prezentować zamontowane po przeciwległych stronach salonowej sofy, harmonizując całe wnętrze.

Znajdź jeszcze więcej inspiracji na Centrumswietla.pl i świadomie wpłyń na wygląd swojego salonu. Kinkiety salonowe od Centrum Światła to opłacalna inwestycja na lata. Sprawdź i przekonaj się sam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj