Sypialnia to miejsce w którym rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Przygotowujemy się rano, by sprostać codziennym wyzwaniom i wypoczywamy. W zależności od naszych upodobań, może to być przestrzeń elegancka i pełna harmonii, albo wręcz przeciwnie – artystyczna i ekstrawagancka. Oto najnowsze trendy w aranżacji sypialni.

 

Najbardziej intymna przestrzeń w domu, w której podstawą jest przyjemny klimat i atmosfera ułatwiająca relaks. Jak zaaranżować sypialnię w zgodzie z najnowszymi trendami, jednocześnie zachowując jej funkcjonalność?

Kolorowych snów - nowe trendy w aranżacji sypialni mat. pras. Wnętrza Michała 44444.4

Sypialnia czy dżungla?

Botaniczne motywy i trend urban jungle zagościły w naszych wnętrzach. Nic też nie wskazuje na to, by miało się to szybko zmienić. Rośliny to świetny pomysł na urozmaicenie przestrzeni – są nie tylko doskonałą ozdobą, ale też poprawiają nastrój. Możemy zaprosić je do naszego wnętrza w klasycznych donicach, w formie ogrodu w szklanym słoju lub powiesić na plecionych kwietnikach. Mile widziane są także inspirowane naturą wzory na tapetach, poduszkach czy ozdobnych pledach. Tu pojawiają się także rajskie ptaki i ważki.

Kolorowych snów - nowe trendy w aranżacji sypialni mat. pras. Wnętrza Michała 33333.3

Kolorowych snów - nowe trendy w aranżacji sypialni mat. pras. Wnętrza Michała 2222.2

Kolor w roli głównej

Białe, stonowane przestrzenie powoli ustępują miejsca kolorom. Dla odważnych – najmodniejszy w tym roku Living Coral. Dla tych, którzy wolą spokojniejsze barwy – nasycony granat, lub ponadczasowe pastele, szczególnie pudrowy róż. Można go kontrastowo zestawić z butelkową zielenią. Jest też nieco bezpieczniejsze rozwiązanie – duet z błękitem, który pozwoli stworzyć w sypialni prawdziwie rajski zakątek.

Kolorowych snów - nowe trendy w aranżacji sypialni mat. pras. Wnętrza Michała1

Sypialnia z charakterem

W sypialni ważne są dodatki, które dopełniają aranżację i nadają wnętrzu wyraz. Nieważne, czy będzie to obraz ulubionego artysty, pamiątkowa fotografia z podróży, stylizowana mapa miasta czy kultowy plakat – ważne, by to miejsce było zgodne z naszymi upodobaniami i pomysłowe. Mile widziane elementy vintage. Stare kufry, walizki czy palety mogą tu znaleźć nowe zastosowanie – służyć jako miejsce przechowywania, bądź zmienić się w nietypowy stolik nocny.

Kolorowych snów - nowe trendy w aranżacji sypialni mat. pras. Wnętrza Michała2

Kolorowych snów - nowe trendy w aranżacji sypialni mat. pras. Wnętrza Michała4 1

Trendy w sypialni okiem stylisty

Przede wszystkim jednak należy pamiętać o tym, że sypialnia jest miejscem, w którym mamy się dobrze czuć – dlatego jeśli trendy nie do końca do nas przemawiają – urządźmy ją w zgodzie ze swoim poczuciem estetyki – wyjaśnia stylista Michał Gulajski, właściciel pracowni Wnętrza Michała.

Kolorowych snów - nowe trendy w aranżacji sypialni mat. pras. Wnętrza Michała3

 

 

Organizacja sesji, dobór dodatków, współpraca z showroomami i stylizacja wnętrz: Michał Gulajski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj