Światło nie tylko zdobi pomieszczenie i tworzy nastój wnętrza, ale przede wszystkim musi spełniać praktyczną funkcję. Kuchnia oraz jadalnia są przestrzeniami, w których odpowiednie oświetlenie jest szczególnie ważne. Podpowiadamy, jak je zaplanować, aby jedzenie było dobrze oświetlone, lepiej smakowało, a przygotowywanie go było przyjemnością.

Kuchnia jest miejscem, w którym oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. To tam wykonujemy precyzyjne czynności. Ważne więc, aby strefy robocze były idealnie doświetlone. Źródła światła dobieramy, kierując się przede wszystkim funkcją, jaką musi ono pełnić w konkretnym pomieszczeniu. W kuchni centralnie umieszczona lampa nawet o dużej mocy, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przygotowując posiłki, będziemy ustawieni tyłem do źródła światła, przez co zasłonimy sobie widoczność. W takich warunkach trudno jest kroić produkty czy zmywać naczynia. Sprawdzą się natomiast punkty świetlne umieszczone miejscowo.

Czytaj:   Laminowane, fornirowane, malowane – czym różnią się poszczególne sposoby wykończenia drzwi?

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona BULB biały

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona BULB miedziany

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona BULB patyna Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona conrad

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona fortune

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona image001

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona Live

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona magic

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona NOVA Britop

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona NOVA Britop 307

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona selena Britop 158

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona selena Britop 178

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona trinity chrom

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona trinity chrom 2

Kuchnia jeszcze smaczniej oświetlona trinity chrom 3

Blat roboczy doskonale podświetlą zwisy umieszczone tuż nad nim – jedno lub wielopunktowe, dopasowane do pozostałych świetlnych elementów w kuchni. Kolejnym miejscem wymagającym dobrego oświetlenia jest wyspa kuchenna. Nad nią możemy umieścić 2-3 lampy wiszące, np. Selene, Conrad czy bardziej industrialne Trinity BRITOP Lighting, które nadadzą temu miejscu charakteru, a jednocześnie dobrze zaakcentują przestrzeń roboczą. Dopełnieniem oświetlenia będą oprawy montowane na cokołach szafek kuchennych, do tego celu BRITOP Lighting stworzył całą kolekcję opraw zaprojektowanych przez Jaco Design – tj. najnowsze lustrzane LED Fortune oraz LIVE, Magic czy Cristal. Wyznaczą one szlak komunikacyjny w kuchni, a przy okazji stworzą intymny nastrój, efektownie podświetlając meble. Dodatkową zaletą jest energooszczędność tych opraw LED – zaświecone przez całą noc będą wyznaczać drogę do kuchni. Światło ogólne sprawdzi się natomiast np. podczas sprzątania podłogi.

Czytaj:   Lampy MICOLED – oświetlenie nieruchomości i jej otoczenia

W jadalni oświetlenie ma tworzyć przytulny nastrój oraz sprzyjać spożywaniu posiłków. Jest to szczególnie ważne, bo przy stole spotykają się wszyscy domownicy. Światło buduje tu atmosferę bliskości. W jadalni doskonałe będzie oświetlenie punktowe. Wielopunktowa lampa, np. Bulb lub Nova marki BRITOP Lighting zawieszona na odpowiedniej wysokości nad stołem będzie także ozdobą całego wnętrza. Jeśli w pomieszczeniu jest kredens, można go zaakcentować dyskretnym kinkietem pasującym do całości aranżacji. W przypadku jadalni ważna jest też temperatura barwowa światła. Chłodne sprawi, że potrawy będą wyglądały nieapetycznie i blado, dlatego zalecane jest ciepłe, poniżej 3300 K. Im cieplejsze światło, tym będzie przytulniej, a posiłki będą jeszcze smaczniejsze. Inspiracje i więcej informacji na temat nowoczesnego oświetlenia można znaleźć na stronie: www.brioplighting.pl.

Czytaj:   Funkcjonalne dekoracje sufitowe

Firma BRITOP Lighting, mająca swoją siedzibie w Bierawie, specjalizuje się w produkcji i dystrybucji oświetlenia stworzonego w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Profesjonalne zaplecze projektowe oraz zespół specjalistów, którzy z pasją i zaangażowaniem podchodzą swojej pracy, pozwalają jej kreować trendy w branży oświetleniowej. Produkty tej marki łączą w sobie najwyższą jakość i modny design, a przez to zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here