Popularność lodówek dwudrzwiowych wciąż rośnie, jednak pomimo tego jest to wciąż rozwiązanie stosunkowo rzadko spotykane w naszych kuchniach. Wielka szkoda, gdyż te urządzenia są w stanie zapewnić nam bardzo wiele korzyści i ułatwić sporo codziennych zadań. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie naszym zdaniem są największe zalety lodówki dwudrzwiowej – serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Lodówka dwudrzwiowa i jej nietypowe proporcje – klucz do większej wygody

Zacznijmy od kwestii nazewnictwa, gdyż lodówka dwudrzwiowa może występować w kilku rodzajach. Warto je poznać, gdyż w ten sposób będziemy lepiej wiedzieli, jakiego modelu poszukiwać dla siebie. Najbardziej klasycznym wariantem lodówki dwudrzwiowej jest model Side by Side, w którym otwieramy drzwiczki, ciągnąc do siebie – podobnie jak w przypadku drzwi od szafy. Kolejnym typem są lodówki multi-door, które mają troje, lub czworo drzwi. Ostatnim i najbardziej nietypowym rodzajem lodówek są chłodziarki Food Showcase – w tych modelach spotkamy drzwi umieszczone… w drzwiach. Dzięki temu zawsze możemy mieć pod ręką chociażby ulubiony napój.

Jest jedna rzecz, która łączy wszystkie te rodzaje chłodziarek – nietypowe proporcje w porównaniu do klasycznych lodówek. Lodówki dwudrzwiowe przeważnie są sporo szersze, ale także niższe niż jednodrzwiowe. Co daje takie rozwiązanie? Nie dość, że nie będziemy musieli schylać się do zamrażarki, ominie nas też konieczność stanięcia na palcach w przypadku sięgania do jakiegoś produktu z samej góry.

Kwestia przestrzeni w lodówkach dwudrzwiowych

Już na pierwszy rzut oka widać, że lodówka dwudrzwiowa może dać nam znacznie więcej miejsca na przechowywanie wszystkich produktów spożywczych, niż może to zrobić bardziej klasyczny model chłodziarki. Co więcej, warto pamiętać o tym, że ich producenci nieustannie dokładają starań, by zaoferować nam jej jeszcze więcej. Świetnym przykładem jest tutaj marka Samsung i technologia Space Max™ w ich lodówkach dwudrzwiowych. Polega ona na      zwężeniu ścianek, tak by sprzęt przy zachowaniu takich samych wymiarów zewnętrznych mógł zaoferować większą przestrzeń w swoim wnętrzu.

Czy taka przestrzeń w chłodziarce jest w ogóle potrzebna? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. O ile w przypadku osób mieszkających samotnie może być ona nieco zbyt duża, dla większej rodziny będzie to wręcz idealne rozwiązanie, dzięki któremu rzadziej będą musieli wybierać się na zakupy.

Lodówka dwudrzwiowa i nowe technologie

Ze względu na to, że lodówka dwudrzwiowa jest większa niż inny model, jej producent może łatwiej zmieścić tam sporo nowoczesnych rozwiązań. Przykładem może być tu takie udogodnienie jak kostkarka do lodu, ale także wiele funkcji związanych z technologią Smart Home.

Oczywiście powyższy akapit nie oznacza od razu, że w jednodrzwiowych lodówkach nie występują takie możliwości, ale dzięki większej przestrzeni oferowanej przez Side by Side możemy spotkać zupełnie unikalne rozwiązania. Przykładem może być kostkarka do lodu w formie automatycznej, której próżno byłoby szukać w lodówkach Combi.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj