Lodówki Side By Side to niezwykle funkcjonalny sprzęt, który w ostatnim czasie podbija rynek chłodziarek. Elegancki, a zarazem nowoczesny design, efektowne drzwiczki i przede wszystkim spora ilość wolnego miejsca, to czynniki, przez które coraz większa ilość osób decyduje się na to rozwiązanie. Co warto o nich wiedzieć i jakie modele polecamy?

Dlaczego warto wybrać lodówkę Side By Side?

Lodówki Side By Side już na pierwszy rzut oka wyróżniają się podwójnymi drzwiczkami umieszczonymi obok siebie. To główna zaleta, która przeważa nad standardowymi chłodziarkami. Dlaczego? W zwykłej chłodziarko-zamrażarce obie komory – chłodząca i zamrażająca – ulokowane są jedno na drugim. Takie rozwiązanie często okazuje się problematyczne, ponieważ wymusza na użytkowniku schylanie się. Ponadto zamrażarka zwykle jest znacznie mniejsza od chłodziarki, przez co mrożenie większej ilości żywności staje się niestety niemożliwe. Lodówki Side By Side zostały stworzone w taki sposób, aby nie przysparzać Ci powyższych trudności. Decydując się na zakup tego sprzętu, otrzymasz w zestawie nie tylko wygodę, ale przede wszystkim większą przestrzeń.

Spora przestrzeń użytkowa zadowoli zwłaszcza osoby, które cenią sobie dobrą organizację wewnątrz lodówki. Jeżeli Twoja dotychczasowa chłodziarka uniemożliwiała Ci odpowiednie przechowywanie i zdarzało się, że musiałeś upychać produkty jedno na drugim, to w przypadku dwudrzwiowych modeli będziesz mógł o tym zapomnieć. Urządzenia Side By Side okażą się strzałem w dziesiątkę także dla większych rodzin, robiących zwykle duże zakupy.

Oprócz wygody użytkowania, zwiększonej przestrzeni użytkowej i doskonałej organizacji lodówki Side By Side wyróżniają się również wieloma użytecznymi funkcjami. Najpopularniejszą z nich jest między innymi kostkarka wbudowana w drzwiczki, która jednocześnie oferuje dostęp do zawsze schłodzonej wody. Takie udogodnienie okazuje się przydatne nie tylko latem, kiedy temperatura na zewnątrz jest wysoka, ale i na co dzień, gdy chcesz przygotować rozmaite drinki czy po prostu schłodzić swój ulubiony napój.

Możliwość sterowania smartfonem niektórych modeli docenią fani technologicznych rozwiązań i osoby, którym nie sposób jest przejść obojętnie obok tak wygodnych opcji. Większość lodówek Side By Side oferuje tryb „Wakacje”, umożliwiający komfortowe opuszczanie domu na dłuższy czas bez obaw o duże zużycie energii.

Po jego włączeniu temperatura w lodówce wzrasta, ale do takiej wartości, aby uniemożliwić rozwój bakterii czy grzybów. Wcześniej jednak należy ją opróżnić. Temperatura w zamrażarce natomiast utrzymywana jest na takim samym poziomie, jak zwykle i nic wówczas nie stoi na przeszkodzie, aby pozostawić w niej zamrożoną żywność.

Jaką lodówkę Side By Side wybrać?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, warto byłoby określić to, czego wymagasz od takiego urządzenia. Przede wszystkim zastanów się nad pojemnością lodówki, aby w przyszłości nie okazało się, że potrzebujesz jednak większej przestrzeni. Jeśli szukasz lodówki do zabudowy, koniecznie zwróć uwagę na głębokość i wymiary. Nie bez znaczenia pozostają także klasa energetyczna i klasa klimatyczna. Wybór odpowiedniej z nich pozwoli Ci zmniejszyć rachunki za prąd. Jeżeli cenisz sobie ciszę, postaw na urządzenie nieprzekraczające 41 dB, a w przypadku, gdy zależy Ci na jak najlepszej wydajności, rozważ zakup sprzętu z jak największą liczbą termostatów i agregatów.

Lodówki LG Side By Side cieszą się ostatnio dużą popularnością, a za przykład idealnego urządzenia posłuży nam model GSJ761PZXV. 411 litrów w części chłodzącej i 214 w zamrażarce to pojemności, nad jakimi mogą zastanowić się zwłaszcza większe rodziny. Lodówka została wyposażona w pełny No Frost, czyli funkcję, która nie tylko uniemożliwia powstawanie lodu na żywności oraz wewnątrz urządzenia, ale również dba o odpowiednią temperaturę w środku.

Funkcja Door-in-Door, czyli „drzwi w drzwiach”, ułatwi Ci dostęp do produktów, po które sięgasz najczęściej. Zamiast otwierać część chłodzącą i powodować przy tym utratę temperatury, wystarczy, że otworzysz specjalnie wydzieloną część sprzętu. Wbudowana kostkarka, a zarazem dystrybutor zimnej wody, pozwolą Ci używać lodu wtedy, kiedy tylko zechcesz oraz w dowolnych momentach nalewać do szklanki zimną wodę.

Jeśli w Twoim domu przeważa ekosystem marki Samsung, wybór lodówki Samsung Side By Side okaże się znakomitym rozwiązaniem. Model Family Hub RS6HA8891B1 został stworzony z myślą o większych rodzinach, a jego pojemność w komorze chłodzącej i zamrażającej wynosi kolejno 389 i 225 litrów. Sterowanie smartfonem umożliwi Ci dobór parametrów urządzenia w łatwy sposób i nawet wtedy, kiedy jesteś poza domem.

Wbudowana kostkarka i dystrybutor wody pozwolą Ci zaś orzeźwić się w każdej chwili, a pełny No Frost wyręczy Cię ze żmudnego odszraniania i rozmrażania. Model RS6HA8891B1 wyróżnia się multimedialnym wyświetlaczem wbudowanym w zewnętrzną część drzwi, na którym zrobisz listę zakupów, uzupełnisz kalendarz czy poprzeglądasz rodzinne fotki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj