Salon w domu pełni wiele funkcji, przede wszystkim reprezentacyjną, ale również wypoczynkową. Luksusowo urządzony salon może być wizytówką domu a zarazem przyjemnym miejscem do spędzenia czasu z rodziną, wypoczynku. Luksusowe wnętrze uzyskać można poprzez zastosowania w aranżacji luksusowych przedmiotów, materiałów wykończeniowych. Niezależnie od wielkości, umiejscowienia w bryle domu można cieszyć się luksusowym salonem. Aranżacja salonu nie powinna znacząco odbiegać od pozostałej części domostwa.

Luksusowa baza

By salon prezentował się luksusowo nie wystarczy wypełnić go dodatkami pełnymi szyku i stylu.  Liczy się także wykończenie podłogi, ścian, a nawet sufitu. Na etapie projektu i wykończenia warto wyposażyć salon w parkiet, czy modne kamienne płytki, których luksusowy charakter pozwoli zdominować skromne drobiazgi. Dodając do podłogi równie wytworne wykończenie ścian możemy uzyskać ciekawy efekt. Inwestycja w dobrej jakości tapety tekstylne, farby i tynki strukturalne to świetny wybór. W zależności os tylu w jakim chcemy urządzić luksusowy salon stawiajmy na rozwiązania oryginalne i eleganckie, okazałe. Ekstrawagancja wskazana jest z umiarem. Nie mając wyczucia warto wybierać sprawdzone klasyki jak drewniane belki sufitowe, czy gładkie wykończenia ścian.

Luksus na salonach materialy aranzacja wnetrz krakow

Meble mają znaczenie

Poza elementami powierzchni ścian, podłogi sufitu czy podłogi luksusowy salon należy wyposażyć w meble. Im bardziej wystawne wybierzemy tym salon będzie wyglądał bardziej wytwornie. Oczywiście wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać. Meble do salonu winny być funkcjonalne a kanapa, czy też sofa wygodna. Do wyboru mamy stylizowane komplety wypoczynkowe z fotelami, pufami jak też kanapy modułowe. W salonie nie można pominąć komody, która jest nie tylko pojemnym meblem ale i przestrzenią do ekspozycji ramek ze zdjęciem, gustownego świecznika, czy wazonu z kwiatami. Równie ważnym meblem jest stolik kawowy, czy witryna. Komponując zestaw mebli do salonu winniśmy ograniczyć się do minimum, co przekłada się na możliwość inwestycji w kosztowne meble wysokiej jakości, prezentujące się luksusowo, modnie i ciekawie. Wśród materiałów dominuje lite drewno w naturalnych odcieniach, pasujące również do nowoczesnych wnętrz. Kluczowe znaczenie dla wypoczynku ma kanapa, czy też jej odpowiednik. Jej obicie powinno być estetyczne i przykuwające uwagę. Modele w skórze czy aksamicie cieszą się dużym powodzeniem z uwagi na swoją luksusową prezencję.

Luksus na salonach meble aranzacja wnetrz krakow

Stylowe oświetlenie z dozą luksusu

We właściwym świetle nawet zwyczajne przedmioty mogą prezentować się luksusowo. Sztuka podświetlenia to równie ważna zasada co komponowanie kolorów i dodatków. Wybór światła w salonie zależy od stylu aranżacji. Mimo to standardem i uniwersalną zasada jest zastosowanie oświetlenia nad kanapą, stolikiem kawowym będącymi centrum przestrzeni salonu. To absolutne minimum które uzupełnić może lampa podłogowa, boczne kinkiety, czy oświetlenie witryn, punktowe oświetlenie sufitowe itd. Ilość i jakość światła zależy od pomieszczenia, jego wielkości i zastosowanej kolorystyki. Wybierając oryginalną designerska lampę zwróćmy uwagę nie tylko na jej wygląd ale i funkcjonalność.

Luksus to nie tylko wygląd, wrażenie, ale i komfort użytkowania, wygoda.

Luksus na salonach oswietlenie aranzacja wnetrz krakow

Cały artykuł związany z aranżacją wnętrz przeczytasz klikając tutaj.

Jeśli chcecie skorzystać z usług architekta wnętrz z Krakowa to zapraszamy do biura projektowania wnętrz Intellio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj