Materac kieszeniowy w rozmiarze 140x190 cm, dla kogo?

Dbając o swoje i najbliższych zdrowie warto pomyśleć o dobrym materacu do snu, zwłaszcza, że 1/3 swojego życia prześpimy. Materac powinien zadbać o nasz wypoczynek i regenerację.

Dobry materac powinien podpierać ciało i kręgosłup równomiernie. Dziś wśród rozbudowanej oferty materacy warto zwrócić uwagę na materace kieszeniowe. Taki materac posiada sprężyny umieszczone w osobne kieszonki materiału, materac więc pracuje cicho. Materac kieszeniowy gwarantuje punkty podparcia i strefy komfortu. Sprężyna w takim materacu ugina się wyłącznie w miejscu nacisku. Sprężyny są rozmieszczone strefowo, czyli stanowią większy lub mniejszy opór w zależności od danej strefy. Materac kieszeniowy dobrze dobrany można polecić dla osób w każdym wieku.

Konstrukcja materaca kieszeniowego 140×190 cm.

Materace kieszeniowe występują zazwyczaj w kilku wersjach, dlatego samą konstrukcją możemy wpłynąć na ostateczną pracę materaca. Materac 140×190 cm może wystąpić w wersji mini, klasycznej, max plus czy multipocket. Konstrukcja mini to niska sprężyna a równie dobrze podpierająca, taki materac sprawdzi się np. do łóżek dziecięcych. Identyczny materac na konstrukcji max plus będzie miał wysoką sprężynę, czyli sam materac będzie wysoki, ale też bardziej uginający się pod naciskiem. Ostatnia już wersja to materac na konstrukcji multipocket co oznacza, że wysokość materaca jest taka jak konstrukcji klasycznej ale tu mamy podwojoną ilość sprężyn. Taki materac potęguje odczucia danej twardości materaca. Materac mniej się ugnie pod naciskiem ciała. Taka wersja materaca sprawdzi się np. dla dwóch osób, których waga ciała jest zróżnicowana lub na przykład lubimy twarde powierzchnie do snu. Jak widać sama konstrukcja ma wpływa na pracę materaca a jakie materiały tworzą daną twardość przedstawimy poniżej. Sprawdź wygodne materace 140×190 na https://sweetsen.pl/140×190-cm-c50

Dostępne twardości materacy opartych na sprężynie kieszeniowej.

Materace różnią się między sobą konstrukcją ale i powierzchnią na której śpimy. Podstawowa skala twardości materacy wyróżnia materac miękki, średnio twardy, twardy i bardzo twardy. Na miękkie wykończenie materaca ma wpływ pianka visco memory, która jest plastyczna i mięknie po ogrzaniu. Na średnio twarde wykończenie materaca polecamy wybrać piankę lateksową albo profilowaną one najlepiej wpływają na komfort. Materac twardy wykończony będzie pianką i warstwą utwardzającą,  którą stanowi kokos czy trawa morska. Bardzo twardy materac zazwyczaj nie posiada wykończenia piankowego a same sztywne materiały jak kokos czy końskie włosie.

Jak dobierać twardość materaca 140×190 cm do wagi ciała.

Znamy już konstrukcje i skalę twardości materacy, więc możemy już świadomie podjąć decyzję jaki materac wybrać.

  • Materac miękki H1 poleca się dla osób z wagą do 60kg.
  • Materac średnio twardy H2 sprawdzi się dla osób w przedziale wagi od 60-100kg.
  • Materac twardy H3 poleca się dla osób, których waga przynajmniej jednej osoby przekracza 100 kg.
  • Materac bardzo twardy H4 dobrze posłuży, gdy waga ciała przekracza 120kg.

Przedstawiona skala twardości ma na celu ułatwić wybór materaca ale warto pamiętać o swoich preferencjach. Dla mocno niezdecydowanych polecamy materace dwustronne, gdzie mamy do wyboru dwie twardości.

Gdzie kupić dobrej jakości materac kieszeniowy 140x190cm.

Polecamy zakup materaca bezpośrednio od producenta. Dziś w łatwy sposób bez wychodzenia z domu można kupić idealny materac. Sklep internetowy Sweetsen.pl w swojej ofercie posiada różnorodnie rozwiązania konstrukcji i twardości materacy, tak aby każdy otrzymał materac dopasowany do oczekiwać. Sklep oferuje wyspecjalizowany personel, który chętnie doradzi i rozwieje wszelkie wątpliwości, jeśli takie się pojawią na etapie zakupu materaca. Materace produkowane są w Polsce i dostarczane na płasko!.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj