Remont starego mieszkania, czy też kupno nowego domu wiążą się z różnorodnymi wydatkami, które musimy ponieść, jeśli chcemy mieć tam określone wyposażenie. W domu spędzamy większość naszego życia. Warto więc zainwestować w takie meble, dywany, sprzęt AGD, itp., by czuć się w nim naprawdę komfortowo. Na wydatkach nie warto zbytnio oszczędzać, gdyż nie zawsze różnego rodzaju zastępniki sprostają naszym oczekiwaniom. Solidne wykonanie oraz dobra jakość materiałów wykorzystywanych do wyposażenia mieszkania albo domu to podstawa. Nawet w przypadku drobnych elementów wykończeniowych, takich jak listwy przypodłogowe, powinniśmy na to zwracać uwagę. Uchroni to nas przed przykrymi niespodziankami a także koniecznością niespodziewanych wydatków w przyszłości. 

Listwy przypodłogowe mają znaczenie

Listwy przypodłogowe białeJeśli więc marzy nam się mieszkanie w domu, wykończonym pod klucz, zaopatrzonym we wszystko co niezbędne do życia, to listwy przypodłogowe są jednym z tych elementów, którym trzeba się dobrze przypatrzeć. W obecnych czasach zaopatrzenie się w dobrej jakości listwy przypodłogowe nie będzie żadnym problemem. Wystarczy tylko popytać znajomych, którzy ostatnio mieli okazję je montować oraz zajrzeć do Internetu, by przekonać się o tym na własne oczy. Wybór, zarówno jeśli idzie o materiały, jak i sposób ich wykończenia, czy też cenę, jest naprawdę duży. Jedną z ciekawszych ofert przygotowała dla nas manufakturarzeczy.pl. Nabędziemy u nich nie tylko listwy przypodłogowe mdf, czy też listwy przypodłogowe pcv, ale zaopatrzymy się tu także w karnisze, rolety, szyny przysufitowe oraz inne produkty. Dzięki takiemu kompleksowemu podejściu do potrzeb klientek oraz klientów mamy szansę na oszczędność czasu oraz pieniędzy, gdyż możemy tu dokonać nieco bardziej rozbudowanych zakupów.

Możliwości jest naprawdę dużo

Wysokie listwy przypodłogoweListwy przypodłogowe spełniają ważną rolę w każdym mieszkaniu. Ich podstawowym zadaniem jest zakrywanie szczelin dylatacyjnych, które powstają na styku podłogi wyposażonej w panele albo parkiet ze ścianą. Dzięki zamontowaniu takich listew ściany się nie brudzą, nie zbiera się tam kurz, a same listwy przypodłogowe mdf albo pcv, stanowią estetyczne uzupełnienie wystroju każdego mieszkania. Produkty te występują w różnych rozmiarach, przekrojach, kolorach, fakturach, itp., co pozwala na dopasowanie ich do bardzo różnych wnętrz czy też gustów. Wcale nie jesteśmy więc skazani na klasyczne rozwiązanie, takie jak biała listwa podłogowa.

Kompozycja listew przypodłogowych i kolorowej ścianyProducenci podsuwają nam co i rusz nowe modele listew. Jedyną barierą przy ich wyborze będzie tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia oraz to, czego tak naprawdę chcemy w naszym lokalu.

Solidne listwy w każdym mieszkaniu

Podkreślenie charakteru wnętrza Bez względu na to czy nasz wybór to listwa podłogowa plastikowa, czy też lita listwa drewniana, jej montaż nie powinien nastręczyć nam większych trudności. Listwy mają dołączone instrukcje montażowe, które łatwo można wprowadzić w życie. Samodzielny montaż na pewno obniży potencjalne koszty wyposażenia mieszkania. Listwa jako ładny element wyposażenia podniesie jego walory estetyczne. Dodatkowo da nam możliwość ukrycia kabli elektrycznych, które mogą być potrzebne w domu. Odpowiednio zamontowane, przy użyciu kleju, klipsów montażowych, czy też akrylu, posłużą nam przez długie lata. Kupując listwy przypodłogowe warto zwracać na ich tolerancję na wilgoć. Nieco inaczej zachowują się listwy przypodłogowe pcv, a nieco inaczej produkty wykonane z mdf. Im większa odporność na wilgoć tym lepiej, choć nie zawsze musi to być dla nas kluczowy parametr, którym będziemy się kierowali przy ich wyborze. Listwy dostępne na stronie https://manufakturarzeczy.pl/listwy-przypodlogowe-mdf.

Rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb

Białe listwy przypodłogowe kompozycja z czarnymi krzesłamiJeśli więc np. zdecydujemy się na klasyczne białe listwy przypodłogowe mdf, musimy pamiętać, że materiał ten jest bardziej podatny na wilgoć niż pcv. W obecnych czasach do produkcji listew z mdf-u są używane oczywiście różnego rodzaju impregnaty oraz izolaty, ale nadal ich wnętrze stanowi odpowiednio sprasowana płyta pilśniowa, pokryta farbą i okleiną. Listwy przypodłogowe z pcv są bardziej elastyczne i lepiej przylegają do różnych nierównych powierzchni, a więc mogą się sprawdzić w specyficznych warunkach. Ich zaletą jest także fakt, że lepiej “pracują”. Można je zakupić na stronie https://manufakturarzeczy.pl/listwy-przypodlogowe-pcv.

Kolorowa listwa przypodłogowa Pamiętajmy bowiem, że ściany oraz podłogi podlegają różnym naprężeniom, które przenoszą się także na listwy w naszych mieszkaniach. Ciekawą opcją, która może się sprawdzić w różnych, a szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, jest  listwa przypodłogowa led. Dowolną listwę możemy zaopatrzyć w taśmę led, którą bez trudu nabędziemy w manufakturarzeczy.pl, dzięki czemu nasze listwy uzyskają niesamowity wygląd, a my zyskamy, np. nietypowo podświetlony korytarz. Zakup takiej taśmy to wydatek rzędu kilkunastu złotych za metr bieżący, a jej przyklejenie do listwy mdf lub pcv nie będzie żadnym problemem, gdyż taśma jest wyposażona w specjalny pasek pokryty klejem. Warto więc sięgać po listwy podłogowe na każdym kroku, by nasze mieszkanie zyskało dzięki nim zupełnie nowy wymiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here