Wybór odpowiednich drzwi jest bardzo ważny, jeśli zależy ci na wygodnym korzystaniu z wyjścia na taras. Równie istotny jest ich prawidłowy montaż. Sprawdź, jak uniknąć częstych błędów w trakcie budowy, aby drzwi tarasowe dobrze ci służyły przez wiele lat.

Montaż HST – jak prawidłowo osadzić drzwi tarasowe przesuwne?

Drzwi przesuwne wymagają odpowiedniego osadzenia ościeżnicy w otworze w zależności od systemu przesuwania. Sposób osadzania drzwi tarasowych unoszono-przesuwnych HST T-slide wymaga zastosowania poszerzenia lub wykonania ciepłego parapetu pod całą szerokością drzwi. Trzeba przy tym uwzględnić ostateczną wysokość podłogi, aby posadowić próg w odpowiednim miejscu. Ościeżnicę należy ustawić na klockach z twardego tworzywa, które zapobiegają odkształceniu jej progu. Na końcu trzeba wypoziomować drzwi i zaklinować ościeżnicę oraz uszczelnić pianką montażową.

Na co może wpłynąć prawidłowy montaż drzwi tarasowych?

Najważniejsze aspekty podczas osadzania drzwi tarasowych to podparcie i izolacja. Niestety, często zdarza się, że miejsce wyznaczone do założenia drzwi przesuwnych na taras jest zaniedbywane przez ekipę budującą i wykańczającą. Trzeba na to zwrócić szczególną uwagę, gdyż ciężar przesuwanego skrzydła wymaga stabilnego posadowienia konstrukcji i odpowiednio dobranego elementu podpierającego. Błędy podczas montażu mogą skutkować utrudnionym funkcjonowaniem skrzydeł, wygięciem dolnej ramy, brakiem szczelności i ograniczeniem efektywności izolacji przeciwwilgociowej.

Czym skutkuje montaż drzwi tarasowych na nieoczyszczonej powierzchni?

Popularnym błędem na wielu budowach jest montaż drzwi tarasowych na niedokładnie oczyszczonej powierzchni. Obecność kurzu i pyłu powoduje powstanie nieszczelności. Dlatego przed montowaniem drzwi na taras należy zadbać o bardzo dokładne wyrównanie i wyczyszczenie podłoża.

Przygotowanie ościeża pod drzwi tarasowe

Otwór w ścianie, w który wstawiane mają być drzwi tarasowe, musi być precyzyjnie wymierzony. Pozwala to uniknąć umieszczania elementów na siłę. Ponadto bardzo ważne jest prawidłowe przygotowanie ościeży. Powierzchnia otworów przygotowanych przez inwestora powinna być płaska i wypoziomowana. Ościeżnicę należy prawidłowo przymocować do muru za pomocą stosownych łączników. Drzwi przesuwne muszą być montowane z użyciem elementów mechanicznych, które pomogą utrzymać stabilną konstrukcję.

Izolacja progu drzwi tarasowego i uszczelnienie

Uszczelnienie progu drzwi tarasowych najlepiej wykonać poprzez montaż ciepły, czyli warstwowy. Polega on na użyciu trzech warstw uszczelniających. Izolacja termiczna z piany poliuretanowej znajduje się pośrodku. Pod posadzką można też ułożyć folię EPDM. Listwa progowa wymaga stabilnego i trwałego przymocowania. Próg to miejsce, przez które do mieszkania może dostać się wilgoć, dlatego jego montaż musi być przeprowadzony starannie i profesjonalnie.

Montaż drzwi tarasowych – jak zamontować drzwi na taras? rozwiazanie tarasowe t slideŹródło: https://www.budvarcentrum.pl/typ-produktu/drzwi-tarasowe-przesuwne-pvc/

Pamiętaj o odpowiedniej kolejności montażu stolarki drzwiowej, a także o typowych błędach i sposobach na ich uniknięcie. Drzwi tarasowe dobierz do koloru elewacji budynku i jego stylu, do swoich potrzeb oraz upodobań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj