Koce i pledy, jakie można znaleźć w salonie, sypialni sprawiają, że wnętrze nabiera przytulności. Warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są one wykonane. Koce wykonane z naturalnych materiałów będą dobrym wyborem, m.in. ze względu na aspekty zdrowotne.

Wełniane koce i pledy

Koce i pledy wykonane z wełny, są bardzo przyjemne w dotyku. Są to delikatne włókna, które nie powodują wystąpienia żadnych reakcji alergicznych. Jest to ważne, ponieważ niejeden koc znajduje swoje miejsce na stałe w pokoju dziecięcym, służąc za przykrycie w ciągu nocy, czy też miejsce do zabaw za dnia.

Wełniane, bardzo ciepłe koce nie zawierają żadnych sztucznych dodatków. Nie trzeba obawiać się, że koce, czy też narzuty wykonane z tych materiałów będą „drapać” – jak to utarło się w przekonaniu. Te produkty są tak wykonane, że są one w stanie przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym osobom.

Tekstylia wykonane z wełny, które faktycznie „drapią” to nic innego jak syntetyczne mieszanki. Takich koców należy unikać, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Można ich uniknąć, jednak to fakt, że taki koc na łóżku na pewno nie będzie się dobrze sprawdzał.

Koce i pledy na wiele lat

Zdecydowaną zaletą naturalnych koców, narzut, którymi można przykryć łóżko, fotel, itd., jest ten fakt, że ma się do czynienia z produktami, jakie są w stanie wytrwać lata. Nawet, jeżeli mowa jest o ich intensywnej eksploatacji. Wełna ma to do siebie, że wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie zajmuje ona dużo czasu. Jednak można być pewnym tego, że takie działania sprawią, że nie będzie ona tracić koloru, a także nie będzie się odkształcać.

Warto również dodać, że wełniane koce i pledy można łatwo naprawić – o ile ktoś sprawnie posługuje się drutami. Ewentualnie, bez trudu będzie można znaleźć osobę, która podejmie się naprawy koca. Usterka koca nie oznacza faktu, że od razu należy umieszczać go w koszu. 

Ekologiczne koce i pledy

Na tego typu tekstylia, jakie służyć mogą m.in. do przykrywania foteli, kanap i łóżek, warto spojrzeć jako na produkty ekologiczne. W szczególności, jeżeli wykonane są one z wełny merynosa. Wełna z merynosa ma to do siebie, że umożliwia zachowanie optymalnej temperatury ciała nawet w trudnych okolicznościach. Tego typu koce nie są ciężkie. Są bardzo lekkie, delikatne, puszyste, przyjemne w dotyku. Wełna z merynosa nie zbiera wilgoci. To także materiał o właściwościach bakteriostatycznych. Dzięki temu ich utrzymanie w czystości przez długi czas nie powinien sprawiać problemu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj