Zaaranżowanie oświetlenia we wnętrzu jest wyzwaniem dla niejednego projektanta. Funkcjonalne i jednocześnie dobrze wyglądające. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym zwracamy na nie uwagę. Sztuczne światło towarzyszy nam przez prawie cały dzień – w domu, sklepie czy pracy. To ma wpływ na nasze zdrowie, ale również samopoczucie. Dodatkowo o wyborze oświetlenie decydują również kwestie ekonomiczne oraz ekologiczne. W tym kontekście na prowadzenie wysuwa się nowoczesne oświetlenie LED o coraz większym spektrum zastosowania. Eksperci marki Aquaform Lighting Solution tłumaczą czym jest oświetlenie liniowe na przykładzie kolekcji LENS LINE. Nagrodzonej w konkursie German Design Award i Dobry Wzór 2017.

Oświetlenie liniowe

Oświetlenie liniowe LED ma kilka istotnych zalet. Jest energooszczędne i charakteryzuje się wysoką skutecznością świetlną. Warto zwrócić również uwagę na jego nieograniczone możliwości aranżacyjne. Ma liczne zastosowanie m.in. w przestrzeni publicznej – biura, sklepy, obiekty usługowe. Ten rodzaj oświetlenia sprawdzi się zwłaszcza na tych przestrzeniach, w przypadku których kładzie się nacisk na oszczędność, nowoczesne wzornictwo i komfort wizualny użytkowników. To sprawia, że oprawy z oświetleniem liniowym znajda zastosowanie również we wnętrzach mieszkalnych.

Czytaj:   Ciepłe okna czyli jakie?

Nowoczesne lampy sufitowe Kolekcja LENS LINE AQUAFORM 3

Decydując się na zakup oświetlenia liniowego należy zwrócić uwagę na jego wiodące cechy. Bardzo ważne jest dostosowanie barwy światła do miejsca, które chcemy oświetlić. Odpowiednio dobranym oświetleniem można zbudować odpowiedni nastrój w każdym pomieszczeniu.

Oświetlenie z wyborem kąta świecenia

LENS LINE to oświetlenie liniowe, w którym wykorzystano diodę elektroluminescencyjną. Kolekcja występuje w 4 sposobach montażu: jako lampy sufitowe, oświetlenie wpuszczane, kinkiety i lampy wiszące. Dodając do tego różne kąty świecenia lampy otrzymamy uniwersalną propozycję, z którą można zaprojektować zarówno oświetlenie akcentujące, oświetlenie dekoracyjne jak i funkcjonalne oświetlenie ogólne. Oprawy oświetleniowe zamiast przesłony wykorzystują modularnie ułożone soczewki. Taka konstrukcja daje możliwość wyboru kąta świecenia, dotychczas charakterystyczną raczej dla oświetlenia punktowego – reflektorów. Dzięki temu kolekcja LENS LINE pozwala spojrzeć na oświetlenie użytkowe z zupełnie nowej perspektywy. Projektowanie oświetlenia z kolekcją LENS LINE LED ułatwia możliwość wyboru pomiędzy 2 wariantami mocy i trzema kątami świecenia.

Czytaj:   Antracytowy grzejnik łazienkowy

Nowoczesne lampy sufitowe opis Biurowiec LASERTECHNIKA Borzytuchom projekt Lofft architektura Małgorzata Hendrych Lubińska wykonawca ANKRA Maciej Wiczkowski Copy

Co ważne kierunkowa optyka minimalizuje efekt olśnienia. Oświetlenie liniowe najlepiej sprawdza się przy iluminacji płaskich, prostokątnych powierzchni takich jak biurka, stoły, wyspy kuchenne, obrazy czy ciągi komunikacyjne. Dodając do tego różne kąty świecenia otrzymamy uniwersalną propozycję, z którą można zaprojektować zarówno oświetlenie akcentujące, oświetlenie dekoracyjne jaki i funkcjonalne oświetlenie ogólne.  Warto zwrócić uwagę na prosty, nie narzucający się design tej kolekcji.

Kolekcja LENS LINE otrzymała dwie prestiżowe nagrody. Pierwsza to tytuł German Design Award Winner 2018 otrzymała oprawa LENS LINE zwieszana. Co roku, Jury z Niemieckiej Rady Wzornictwa przyznaje wyróżnienia i nagrody najlepszym produktom w trzech głównych kategoriach: nowym produktom, które weszły na rynek, projektom z zakresu komunikacji designu i projektom, które cechuje uniwersalność. W tegorocznej edycji German Design Awards zgłoszono ponad 5 000 projektów. Jednak tylko nieliczni zostają nagrodzeni. Druga nagroda przyznana tej kolekcji to tytuł Dobry Wzór 2017 w Sferze Domu. Jury wskazało na innowacyjność rozwiązania oświetlenia liniowego, w którym uwagę zwraca nie tylko minimalistyczny wygląd lamp, ale także możliwość wyboru kąta rozsyłu soczewki, powodujące, że światło może padać pod trzema różnymi kątami, dając światło rozproszone lub precyzyjnie skupione.

Czytaj:   Trendy w oświetleniu mieszkania

___________

Aquaform Lighting Solution to producent oświetlenia za którym stoi jakość, unikatowe wzornictwo oraz funkcjonalne rozwiązania. Jest jednym z liderów na polskim rynku. Aquaform tworzą pasjonaci nowoczesnego wzornictwa, materiałów wysokiej jakości oraz rozwiązań stworzonych z myślą o drugim człowieku. W portfolio marki można znaleźć nowoczesne lampy LED i OLED, oświetlenie architektoniczne, ogólne oraz akcentujące. Aquaform od lat chętnie współpracuje z polskimi projektantami, tworząc wspólnie nowoczesne rozwiązania, doceniane w międzynarodowych konkursach, takich jak Red Dot Design Award, iF Design Award, German Design Award, czy Muuuz International Award (MIAW). www.aquaform.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here