Do najpopularniejszych form ogrzewania odłogowego należą dwie – wodne oraz elektryczne, ze względu na ich montaż oraz efektywność działania.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe wymaga wykorzystania kabli, przewodów lub mat grzewczych zainstalowanych w podłożu. Przepływ prądu je podgrzewa, a następnie ciepło uwalniane jest do pomieszczenia. Ten rodzaj ogrzewania jest często przydatny podczas remontów lub przy wyborze konkretnych pomieszczeń w domu.

Montaż ogrzewania podłogowego elektrycznego jest prosty. Wystarczy zakupić odpowiedni sprzęt, który będzie obejmował grzałki i niezbędne narzędzia. Jeśli prace tego typu nie są dla Ciebie męką, to z pewnością dołączona instrukcja ułatwi szybkie zamontować ogrzewanie. Jednak w tym przypadku, koszty eksploatacji są znacznie wyższe niż ceny za prąd innych typów ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe wodne

Decydując się na wodne ogrzewanie podłogowe, można mieć pewność trwałości i jakości systemu, który będzie w świetnym stanie przez długie lata. Koszty jego utrzymania także nie są bardzo wysokie. Sam montaż jest dosyć wysoki, ze względu na ceny elementów lub zestawów. Mimo to z pewnością warto w niego zainwestować, gdyż wkład finansowy zwróci się dzięki niskim kosztom użytkowania. Warto także podkreślić, że w przypadku wodnego ogrzewania można połączyć je z innymi instalacjami.

Czym jest frezowanie pod podłogówkę?

Metoda frezowania pod podłogówkę polega na tym, że w posadzce – która już jest w pomieszczeniu – wycinane są (frezowane) rowki na głębokość ok. 2 cm. W te rowki wkładana jest rura ogrzewania podłogowego. Należy podłączyć, to co trzeba i ogrzewanie działa. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest o tyle wygodne, że nic nie jest skuwane i niewylewane na nowo.

Ogrzewanie podłogowe obecnie jest popularnym efektywnym sposobem, który zapewnia wygodę ciepła w domach i budynkach. Zawsze gdy planowana jest instalacja ogrzewania podłogowego, warto zwrócić uwagę, żeby była wysokiej jakości rura do ogrzewania podłogowego.

Gdzie można stosować posadzki anhydrytowe

Wylewki anhydrytowe prezentują się znakomicie i sprawdzają się w każdym pomieszczaniu – zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Z powodzeniem można stosować ją także w różnego rodzaju budynkach użytku publicznego, takich jak szkoły, szpitale, czy urzędy.

Jakie są plusy ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, które przyczyniły się do popularności tego rodzaju ogrzewania domu. Plusem takiego systemu są niskie koszty utrzymania oraz jego doskonałe działanie — każde  z pomieszczeń ogrzewane jest równomiernie. Zastanów się, czy podłogowe ogrzewanie elektryczne będzie dla Ciebie, czy może lepiej będzie postawić na wybór wodnego ogrzewania podłogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj